26.4 C
Ankara
18.4 C
İstanbul
27 C
İzmir
Salı, Mayıs 18, 2021
Diğer
  Ana SayfaHaberlerİş DünyasıPttAVM.com fındık satışında rekor kırdı

  PttAVM.com fındık satışında rekor kırdı

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Son Dakika Haberleri

  e-ticaret kullanımı ramazanda doruk noktaya ulaştı, Ramazan paketlerine ilgi yoğunlaşırken PttAVM.com fındık satışında rekora koştu.

  Son dönemde en çok rağbet gören ürünlere yönelik açıklamalarda bulunan PttAVM.com Genel Müdürü Hakan Çevikoğlu “Pandemi döneminde artışa geçen e-Ticaret kullanımı ramazanda doruk noktaya ulaştı. Çerezden çocuk kitaplarına, dezenfektandan hurmaya kadar birçok ürünün satışlarının yükseldiğini görüyoruz” dedi.

  Çevikoğlu “Vaka sayılarının hızla artışa geçmesi nedeniyle özellikle dezenfektan satışları yüzde 30 düzeyinde arttı. Platformumuzun verilerine göre, özellikle hurma normal dönemlerde günde 10-30 kilo satılırken, şimdi 200-300 kilolara ulaştı. Kuru incir, toz şeker, arpa şehriye, yeşil mercimek, İran hurması, fındık, Siirt fıstığı, kuru kayısı, Gaziantep fıstığı, fındık ezmesi gibi ürünler çok tercih ediliyor” diye konuştu.

  Pttavm. Com fındık satışında rekor kırdı
  PttAVM.com fındık satışında rekor kırdı

  EN ÇOK RAMAZAN KOLİSİ SİPARİŞ EDİLDİ

  Ramazan paketlerine de ilginin oldukça yoğun olduğunu aktaran Çevikoğlu, “Türkiye’nin dört yanına bu kolilerimiz ulaşmaya devam ediyor. Vatandaşlarımız bütçesine göre ya kendine ya da hayır amacıyla bir başkasına bu kolilerden alıyor. Biz de bedava kargo ile bu hayırlara destek veriyoruz. En çok ramazan kolisi sipariş edilen şehirler arasında İstanbul, Ankara, Bursa yer alıyor” dedi.

  Öte yandan piyasada yükselen fiyatları regülasyon amacıyla kendisine ayçiçek yağı tedarik yetkisi verilen Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO), ürünü piyasaya sürdü.

  TMO, ayçiçek yağı piyasasına girdi

  TMO Genel Müdürü Ahmet Güldal, ithal ettikleri ham yağı rafine olarak tüketicilere sunmaya başladıklarını ve toplamda 6 bin ton ayçiçeği yağı tedarik ettiklerini bildirdi. Güldal, şöyle devam etti:

  Tmo, ayçiçek yağı piyasasına girdi
  TMO, ayçiçek yağı piyasasına girdi

  “5 litrelik ambalajlarla 59 liraya piyasadaki en uygun fiyatlı ayçiçeği yağını satışa sunduk. 3 haftalık süre boyunca 2 bin tonun üzerinde rafine yağı piyasaya arz ettik. Tüketicilerimiz satış noktalarımızda ayçiçeği yağına büyük rağbet gösteriyor. Halihazırda TMO’nun perakende satış noktalarında ve PttAVM.com üzerinden satışlarımız devam ediyor. Bütün tüketicilere ürünün ulaşabilmesi için PttAVM üzerinden de satışa başladık. Talebe göre toplu tüketim yerlerine de ayçiçeği yağı tahsisi söz konusu olacak.”

  Güldal, kurumun piyasa girmesiyle 69 lira civarında olan 5 litrelik ayçiçeği yağı fiyatlarında gerileme gözlemlediklerini bildirdi.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler