TRY - Türk Lirası
EUR
14,8132
USD
13,0809
GBP
17,4213
CNY
2,0533
4.3 C
Ankara
9.5 C
İstanbul
13.5 C
İzmir
1 Aralık 2021, Çarşamba
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYerel HaberlerPortakal Çiçeği Karnavalı 30 Mart'ta başlıyor

  Portakal Çiçeği Karnavalı 30 Mart’ta başlıyor

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Adana’da ’10’uncu Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı’, 30 Mart- 2 Nisan 2022’de yapılacak

  Türkiye’nin ilk ve tek karnavalı olma özelliğiyle uluslararası üne kavuşarak, yurt içinden ve dışından on binlerce kişiyi buluşturan ‘Nisanda Adana’da-Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı’nın 10’uncusunun tarihi açıklandı. 30 Mart 2022’de başlayacak karnaval, 2 Nisan’da sona erecek. Pandemi dönemimde 8’incisi balkonlarda, 9’uncusu da çevrim içi olarak düzenlenen karnavalda eğlenceli etkinliklerin yanı sıra çok sayıda kültürel ve sanatsal aktiviteler de yer alacak. Başvuruların başladığı ‘Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı’nda ilgi çekici proje ve etkinlikler de olacak.

  " adana ile sınırlı kalmayacak; çevre iller de bu ekonomik hareketlilikten olumlu olarak etkilenecektir"
  ” Adana ile sınırlı kalmayacak; çevre iller de bu ekonomik hareketlilikten olumlu olarak etkilenecektir”

  Karnaval komitesinden yapılan açıklamada, 2 yıl sonra sokaklarda kutlanacak karnaval için yurt içinden ve dışından Adana‘ya geleceklerin ulaşım ve konaklama rezervasyonlarını şimdiden yaptırmaları çağrısında bulunularak, “Karnavalda etkinlik yapmak için yurt içinden ve yurt dışından birçok başvuru alıyoruz. Bu, karnavalımızın geldiği noktayı göstermesi açısından önemli bir gösterge. Ayrıca karnaval, her yıl olduğu gibi yine şehrin ekonomisine büyük katkı sağlayacaktır. Bu, yalnızca Adana ile sınırlı kalmayacak; çevre iller de bu ekonomik hareketlilikten olumlu olarak etkilenecektir” denildi. 

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler