TRY - Türk Lirası
EUR
19,265
USD
18,641
GBP
22,288
CNY
2,603
30 Kasım 2022, Çarşamba
Ana SayfaHaberlerPolitikaPlanlarını darbeler üzerine yapanları lanetliyoruz

Planlarını darbeler üzerine yapanları lanetliyoruz

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Gültekin Uysal, “28 Şubat’ı 27 Mayıs’ı, 12 Eylül, 12 Mart’ı, darbelerden medet umanları, planlarını darbeler üzerine yapanları lanetliyoruz” dedi.

Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, “Yalnız siyaseti değil, toplumun tüm dinamiklerini “dizayn” etmek için kamu otoritesinin kudretini millete “doğrultan”, kullandığı araçlar bakımından ardıllarından farklı bir darbenin, 28 Şubat darbesinin üzerinden 24 yıl geçti” dedi.

Gültekin Uysal, “İktidar ortağı olduğumuz REFAH-YOL Hükümetinin şahsında Milletin maruz kaldığı, mağdur olduğu bir ogranize kötülüğün, hükümet vesile edilerek Milletin hedef alındığı bir eşkıya hareketinin üzerinden 24 yıl geçti. Siyasi baskı gruplarından sermaye gruplarına, bir çok alanda Türkiye’de kendince bir “yeni” peşinde olanların, maalesef yine şerefli üniformaları emellerine alet ettikleri karanlık bir dönem”.

İlmek ilmek örülen, siyasi bir mühendisliğin işlediği, FETÖ yöntemlerinin belki de ilk kez tecrübe edildiği, senaryosu, oyuncusu titizlikle tasnif edilmiş ancak nihayetinde Milletin mağdur olduğu, Memleketin heder olduğu bir dönem.

O lanet döneme ait küçük anıları kurcaladığınızda, hangi yöntemlerin süreci yürütmede araç olduğunu anımsadığınızda, basın ve medyanın bir amaç uğruna nasıl araçsallaştırıldığını aklınıza getirdiğinizde yakın dönemde de benzerlerini gördüğünüzü anlayacaksınız.

Gültekin Uysal,
Gültekin Uysal, “28 Şubat’ı 27 Mayıs’ı, 12 Eylül, 12 Mart’ı, darbelerden medet umanları, planlarını darbeler üzerine yapanları lanetliyoruz” dedi.
  • 28 Şubat’ta zerk edilen bir enfeksiyonun nasıl 15 Temmuz’a zemin hazırladığını göreceksiniz!
  • O günün tasarlayıcı ve uygulayıcılarının fikirlerle, inançlarla, kişilerle değil Millet ve memleketle zoru olduğu bileceksiniz.
  • O gün mağdur olduğunu söyleyen kimilerinin mağduriyetinin dahi bir planın ürünü olduğunu, bugünden geriye bakarak fark edeceksiniz.
  • Ve belki Merhum Mahir Kaynak’ın, bir olayın sorumlusuna dair kıymetli analizini hatırlayıp kendisine de vesilesiyle rahmet dileyeceksiniz.

Elbet 27 Mayıs ile birlikte dar olsa da bir kodronun, bir kesimin zihnine yerleşen enfeksiyonun, kendi fikirlerini Milletin fikirlerinden evla görme mikrobunun ettiklerine ileneceksiniz; tıpkı bizlerin 60 yıldır, 40 yıldır, 24 yıldır, 5 yıldır yaptığı gibi.

Her bir darbe gibi temel hedefi hak ve hürriyetler olan 28 Şubat Darbesi, ve muhakkak ki uygulayıcılarına cesaret veren, emsal teşkil eden darbelerin anası 27 Mayıs’ı, 12 Eylül, 12 Mart’ı, darbeleri, medet umanları, planlarını darbeler üzerine yapanları lanetliyoruz.

Fikrinizi Belirtin

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler