TRY - Türk Lirası
EUR
20,455
USD
18,813
GBP
23,207
CNY
2,785
31 Ocak 2023, Salı
Ana SayfaHaberlerPolitikaPKK dünyanın en lanetli terör örgütüdür

PKK dünyanın en lanetli terör örgütüdür

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Tarım ve Orman eski Bakanı ve AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Veysel Eroğlu, “PKK dünyanın en lanetli terör örgütüdür” dedi.

Diyarbakır’a gelen eski Tarım ve Orman Bakanı ve AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Veysel Eroğlu, HDP binası önünde evlat nöbetini sürdüren aileleri ziyaret etti. Eroğlu, dağa çıkışların hemen hemen sıfırlandığını belirtip, “İnşallah buradaki aileler, evlatlarına kavuşacaktır. PKK dünyanın en lanetli terör örgütüdür” dedi.

Kente gelen AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Veysel Eroğlu, 3 Eylül 2019’dan beri Diyarbakır HDP İl Başkanlığı önünde evlat nöbeti sürdüren aileleri ziyaret etti.

PKK dünyanın en lanetli terör örgütüdür
PKK dünyanın en lanetli terör örgütüdür

1184 gündür devam eden eylemde ailelerle tek görüşen Eroğlu, PKK’nın, dünyanın en lanetli terör örgütü olduğunu belirterek, “PKK terör örgütü; annelerimizin, babalarımızın evlatlarını dağa kaçırdı ve onların hayallerini tamamen mahvetti. PKK, Kürtlerin savunucusu değil en büyük düşmanıdır. En büyük zararı Kürt kardeşlerimize verdi, ailelerin ocaklarını söndürdü.

Devletimiz kaçırılan ve kandırılan çocuklarımızı aileleriyle kavuşturmak için her türlü desteği veriyor. Allah’ımıza çok şükür, 39 evladımızı annelerimize ve babalarımıza kavuşturduk. Dağdaki çocuklara sesleniyorum.

Lütfen; güvenlik güçlerimize teslim olun, onlar sizleri ailenize kavuşturacak. Yeni bir yuva kurmanızı temin edecektir. İnşallah buradaki aileler de evlatlarına kavuşacaktır. Devletimiz onların yanındadır. Bizler her zaman sizlerin yanındayız. PKK terör örgütü, yabancı güçlerin piyonu olan terör örgütüdür; bütün milletimizin düşmanıdır. Mutlaka onları dağdan temizleyeceğiz. Zaten dağa çıkışlar da neredeyse sıfırlandı. Biriz, beraberiz, kardeşiz” diye konuştu. 

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler