TRY - Türk Lirası
EUR
20,285
USD
18,830
GBP
22,717
CNY
2,776
6 Şubat 2023, Pazartesi
Ana SayfaHaberlerKültür ve SanatAK Partili'li Serkan Bayram'ın hayatı film oldu

AK Partili’li Serkan Bayram’ın hayatı film oldu

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

AK Parti İstanbul Milletvekili Serkan Bayram, hayat hikayesini anlatan ‘Buğday Tanesi’ adlı filmin tanıtım toplantısında konuştu.

Dünya Engelliler Haftası’nda vizyona girecek olan Buğday Tanesi adlı film, AK Parti İstanbul Milletvekili Serkan Bayram’ın, çocukluğunda tarla yangınında bazı uzuvlarını kaybetmesi sonrası verdiği mücadeleyi anlatıyor. Filmin bugün yapılan tanıtım toplantısına Bayram’ı canlandıran oyuncu Kutsi ve film ekibi katıldı.  

“BEN BU PARMAKLA 48 SENE HAYAT SÜRDÜM” 

Yangında yaralandıktan sonra 40 gün yoğun bakımda kaldığını belirten AK Parti İstanbul Milletvekili Serkan Bayram, “Annem ve babam yaralandığımda çok çile çekti. Neticede, öldürmeyen Allah öldürmüyor. Küllerinden doğup, bu memlekete, doğduğum şehre Erzincan’a hizmet görevini Allah bize nasip etmiş.

Ak partilili serkan bayramin hayati film oldus - kültür ve sanat - haberton
Ak parti i̇stanbul milletvekili serkan bayram, hayat hikayesini anlatan ‘buğday tanesi’ adlı filmin tanıtım toplantısında konuştu.

2015 yılında da Erzincan’dan milletvekili seçildim. O gün vekil seçilince anladım ki rabbim bize bir misyon yüklemiş. 11 milyon engellisi olan bir ülkeyiz. Engelli bireylerin ailesini 4 kişiden kabul edersek, 40 milyon insan doğrudan etkileniyor. Zor bir hayatın beni beklediğini anladım. Okula başladım, ben bu parmakla 48 sene hayat sürdüm. Gururluyum” diye konuştu.  

Engelliler için çok fazla şey yapıldığını belirten Bayram “Türkiye’de ve tarihte bir ilk olması açısından engelliler bakanlığının kurulması gerekiyor. Engelli sporcularımızın sorunları Gençlik ve Spor Bakanlığı, engelli öğretmenlerin sorunları Milli Eğitim Bakanlığı ve diğer sorunlarla farklı bakanlıklar ilgileniyor. Bu koordinasyonun sağlanması için Türkiye’de engelliler bakanlığının kurulması elzemdir” dedi.  

Ak partilili serkan bayramin hayati film oldug - kültür ve sanat - haberton
Ak partili’li serkan bayram’ın hayatı film oldu

“HİKAYE MUHTEŞEM” 

Filmde Serkan Bayramı canlandıran oyuncu Kutsi, “Gerçekten Serkan vekilimle tanıştıktan sonra projenin önemini daha iyi anladım. Kalplerimiz bir, hiçbir engelimiz yok. Hepimizin güzelliklerle dolu bir proje içerisinde olduğunu gördüm. Bu yüzden büyük mutluluk duyuyorum. Hikayeyi muhteşem buldum. Filmde beni çok etkileyen bir cümle vardı; ‘Yere düştüğünde değil, vazgeçtiğinde kaybedersin.’ Bu hayat mücadelesine biz de ortak olduk. Elimden geldiğince canlandırmaya çalıştım” dedi.  

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler