TRY - Türk Lirası
EUR
18,2290
USD
18,0630
GBP
21,5584
CNY
2,6618
23 C
Ankara
25.6 C
İstanbul
30 C
İzmir
19 Ağustos 2022, Cuma
Diğer
  Ana SayfaHaberlerİş DünyasıPetrol Ofisi Sosyal Lig, sezonunu tamamladı

  Petrol Ofisi Sosyal Lig, sezonunu tamamladı

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Oyuncu sayısı 3 milyona ulaşan fantezi futbol oyunu Petrol Ofisi Sosyal Lig’de 2021-2022 sezonu tamamlandı.

  Sporseverlerin futbol tutkusu ve bilgisinin ödüllendirildiği, Petrol Ofisi iştiraki Petrolig Games’in fantezi futbol oyunu Petrol Ofisi Sosyal Lig’de, 2021-2022 sezonu yine zorlu bir rekabete sahne oldu. Toplam 3 milyon oyuncuya ulaşan Petrol Ofisi Sosyal Lig’de 38 hafta boyunca yaşanan mücadelenin sonunda, 4 bin 178 puan ile genel klasman birincisi Sercan Cengiz, büyük ödül olan B-SUV segmentinin gözde aracı son model Kia Stonic’in sahibi oldu. Sezonu 4 bin 172 puanla ikinci sırada tamamlayan Muhammet Mutlu (Mutlu Futbol) Kia Rio ve 4 bin 160 puanla üçüncü olan Nurvedia Pirimoğlu Kaya (Napoli_) ise Kia Picanto kazandı.

  Petrol Ofisi Sosyal Lig ödülleri, Petrolig Games Yönetim Kurulu Başkan Vekili Mehmet Abbasoğlu ve Kia’yı temsilen Kia Türkiye Genel Müdürü Can Ağyel’in katılımıyla 29 Haziran Çarşamba günü düzenlenen özel törenle sahiplerini buldu.

  Sosyal Lig’in, Petrol Ofisi’nin yenilikçi ve dinamik yapısının benzersiz örneklerinden biri olduğuna vurgu yapan Petrolig Games Yönetim Kurulu Başkan Vekili Mehmet Abbasoğlu, “Petrol Ofisi olarak, Türkiye’nin ilk ve tek fantezi futbol oyunu olan Sosyal Lig’e önümüzdeki dönemde de yatırım yapmaya devam edeceğiz. Oyuncu sayısının emeklerimizle doğru orantılı artışı bizi daha fazla futbolsevere ulaşmak için motive ediyor.

  Futbol tutkusunu yine sonuna kadar yaşatma amacıyla gelecek sezona şimdiden güçlü bir şekilde hazırlanmaya başladık. Sosyal Lig’i çok daha kapsamlı ve dinamik hale getirdiğimiz sürprizlerimizi göreceksiniz. Erkek hedef kitlenin futbol ilgisi ve takibinin daha yoğun olduğunu biliyoruz. Diğer yandan Sosyal Lig’de kadın oyuncularımızın da olması, rekabete katılması ve hatta ilk 3’te yer alması bizi ayrıca gururlandırdı. Kazanan arkadaşlarımı ve 38 hafta boyunca mücadele eden tüm Sosyal Lig oyuncularını tebrik ediyorum” dedi.

  Marka olarak uzun süreli iş birliklerine imza attıklarını belirten Kia Türkiye Genel Müdürü Can Ağyel ise “Üç yıldır Petrol Ofisi Sosyal Lig’in paydaşlarından biriyiz. Geçen yıllarda şampiyon olan yarışmacıya Kia Stonic hediye etmiştik. Bu sene ise ilk üçteki yarışmacılara ‘Güçlü Üçlü’ olarak tanımladığımız Picanto, Rio ve Stonic modellerimizi hediye ediyoruz” dedi.

  Sporun birleştirici gücüne inandıklarını ve Kia’nın küresel ölçekte de spora yatırım yaptığını söyleyen Can Ağyel, “Kia, uzun yıllar UEFA Avrupa Ligi’nde sponsor olarak yer aldı. Bu yıl Katar’da düzenlenecek 2022 Dünya Kupası’nın da sponsorları arasındayız. Ünlü tenisçi Rafael Nadal markamızın globaldeki yüzü. Türkiye’de ise uzun yıllardır Anadolu Efes Basketbol Takımı’nı marka olarak destekliyoruz. Spor bizim marka DNA’mızda hep var. Petrol Ofisi Sosyal Lig heyecanına da ortak olmaktan mutluyuz. Gelecek yıllarda iş birliğimiz artarak devam edecek. Sezonu ilk 3 sırada tamamlayıp Kia araç kazanan tüm Sosyal Lig yarışmacılarını tebrik ediyorum” ifadelerini kullandı.

  Petrol ofisi sosyal lig sezonunu tamamladi 1 - i̇ş dünyası - haberton
  Oyuncu sayısı 3 milyona ulaşan fantezi futbol oyunu petrol ofisi sosyal lig’de 2021-2022 sezonu tamamlandı.

  BALOTELLİ’NİN 5 GOLLÜK PERFORMANSI, BANA 1’İNCİLİĞİ GETİRDİ

  İzmir Ödemiş’te çalışan, Sosyal Lig’de son 2 senedir her hafta oynadığını ifade eden Sercan Cengiz, ‘FC CENGİZ 90’ kullanıcı adıyla Petrol Ofisi Sosyal Lig’de 2021-2022 sezonunun şampiyonu oldu ve son model Kia Stonic’ini teslim aldı. Cengiz, ödüle uzanan yolculuğunu şu sözlerle özetledi:

  “Özellikle bu sene çok odaklandım. Petrol Ofisi devraldıktan sonra Sosyal Lig, işlevsellik, altyapı ve ödüller olarak çok gelişti. 5’inci sırada girdiğim son haftada ipi göğüsledim. Son gün Adana Demirspor – Göztepe maçında, kurduğum takımın kaptanı da olan Balotelli’nin başarısı, maç ortasında bana ‘2. olurum’ dedirtti. Ama 5 gol atması ile birinciliğe ulaştım. Özellikle futbola ilgi duyanlar için bu heyecanı herkes yaşamalı, ortak olmalı diyorum. Genel klasmanı hedefleyenler için ise; güvendikleri bir çekirdek kadro ile devam etmeleri, ancak fark yaratacak bazı isimleri de kadrolarına dâhil etmelerini öneriyorum.”

  PETROL OFİSİ SOSYAL LİG’DEKİ İKİNCİ YILINDA 2’NCİ OLDU

  Sosyal Lig’de oynayışının henüz ikinci yılında ‘Mutlu Futbol’ kullanıcı adıyla sezonu ikinci sırada tamamlayarak Kia Rio kazanan Muhammet Mutlu da İstanbul’da görev yapıyor.

  “Futbol bilgime güvenirim. Sakin kalmaya ve bilinçli olmaya özen gösterdim. Positive Card ve Sosyal Lig içindeki fırsatları değerlendirerek transfer bütçelerimi destekledim” diyen Mutlu, Petrol Ofisi Sosyal Lig’de özellikle son haftalardaki rekabetin çok yüksek olduğunu belirterek, şöyle konuştu:

  “Bu sezon genel klasmanda uzun süre birinci olarak devam ettim, sonra 7’nciliğe kadar düştüm. Son iki hafta 7. sıradayken önce 3, sonra da 2’nciliğe yükseldim. Son hafta rekabet çok yüksekti. Son haftaya 1’inci giren arkadaş 5’inci oldu, 5’inci sıradaki oyuncu 1. oldu, ben de 2. sıradaki ile yer değiştirdim. Oyunculara tavsiyem; heyecan yapmasınlar, sakin kalsınlar ve iyi analiz etsinler. Hiç oynamayan futbol severler ise mutlaka oynasınlar. Oyun gerçekten çok güzel, hayatımın keyifli ve heyecanlı bir parçası oldu.”

  KADIN OYUNCU, İLK SEZONUNDA GENEL KLASMAN 3’ÜNCÜSÜ OLDU

  Mali müşavir olan Nurvedia Pirimoğlu Kaya ise ‘Napoli_’ kullanıcı adıyla oynadığı Petrol Ofisi Sosyal Lig’deki ilk sezonunda 3’üncü oldu ve kazandığı Kia Picanto’nun anahtarını Bursa’dan gelerek aldı.

  Sosyal Lig’i ilk başladığından bu yana eşinden dolayı haberdar olduğunu belirten Nurvedia Pirimoğlu, sözlerine şöyle devam etti:

  “Bu sene ilk kez Petrol Ofisi Sosyal Lig’de oynadım. En büyük destekçim eşimdi. Sezon içinde birçok kez yakıt hediyesi kazandım. Sondan 7’nci haftada 1’inciliği devraldım ve son iki haftaya kadar bırakmadım. Son haftalarda rekabet yoğundu. Sürpriz oyuncular sonucu belirliyor. Son hafta da böyle oldu ve ben de 3’üncü oldum. Ama elbette ki bir kadın oyuncu olarak oynadığım ilk sezonda 3’üncü olmaktan çok mutluyum.

  Umarım benim ilk sezonumda kazandığım 3’üncülük örnek olur ve Sosyal Lig’de daha çok kadın oyuncu görürüz.”

  KAZANANLAR ÖDÜLLERİNE KAVUŞTU

  Petrol Ofisi Sosyal Lig’de 2021-2022 sezonu boyunca kazanmak için oynayan oyuncular 43 Samsung S20 Plus cep telefonu, bin 500 lira değerinde yakıt, 190 adet Slazenger saat, 5 adet PS5 ile ödüllendirildi.

  2021 – 2022 sezonu boyunca Fenerbahçeli Sosyal Lig oyuncuları oyun içinde en büyük taraftar kitlesini oluştururken, 5 bin 161 puan ortalaması ile diğer tüm takımların taraftarlarından daha iyi performans gösterdi.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler