TRY - Türk Lirası
EUR
18,2290
USD
18,0630
GBP
21,5584
CNY
2,6618
23 C
Ankara
25.6 C
İstanbul
30 C
İzmir
19 Ağustos 2022, Cuma
Diğer
  Ana SayfaHaberlerİş DünyasıBayrak taşıyıcılar arasında THY ilk sırada

  Bayrak taşıyıcılar arasında THY ilk sırada

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Avrupa Hava Seyrüsefer Emniyeti Teşkilatı’nın (EUROCONTROL) paylaştığı verilere göre Avrupa’da en çok uçuş yapan üçüncü hava yolu şirketi olan Türk Hava Yolları (THY) bayrak taşıyıcılar arasında en çok sefer gerçekleştiren havayolu oldu.

  EUROCONTROL’ün 27 Haziran-3 Temmuz arasında paylaştığı uçuş verilerine göre söz konusu tarihlerde Avrupa genelinde 214 bin 216 hava trafiği gerçekleştirildi. Günlük bin 510 sefer sayısıyla Avrupa’da en çok uçuş yapan üçüncü hava yolu şirketi olan Türk Hava yolları ise bayrak taşıyıcılar en çok sefer gerçekleştiren havayolu olma özelliğini korudu. Belirtilen tarihlerde günlük 2 bin 982 uçuş ile Ryanair ilk sıradaki yerini korurken, Easyjet bin 571 seferle ikinci, THY ise bin 510 uçuşla üçüncü , Alman havayolları Lufthansa bin 153 sefer ile dördüncü sırada yer aldı.

  Sosyal medya hesabından bir paylaşım yapan THY Genel Müdürü Bilal Ekşi ise “Ülkemiz ve havayolumuz ile gurur duyuyoruz. Avrupa’da bayrak taşıyıcı havayolları arasında günlük sefer sayısında 1’inciyiz.Takip eden havayolundan günde 350 sefer daha fazla yapıyoruz. Türkiye büyüyor, THY yüksekten uçuyor” ifadelerini kullandı.

  Bayrak tasiyicilar arasinda thy ilk sirada 1 - i̇ş dünyası - haberton
  Bayrak taşıyıcılar arasında thy ilk sırada

  MAYIS AYINDA İSTANBUL HAVALİMANI İLK SIRADA

  Uluslararası Havalimanları Konseyi’nin (ACI) Mayıs ayı verilerine göre İstanbul Havalimanı 5 milyon 661 bin 151 yolcuyla Avrupa’daki havalimanları arasında ilk sırada yer aldı. İstanbul Havalimanı’nı 341 bin 644 yolcu ile Londra, 5 milyon 227 bin 412 yolcu ile Paris Charles De Gulle takip etti. 

  Avrupa’daki havalimanlarındaki  personel eksikliği ve grevler nedeniyle binlerce uçuş iptal olurken, İstanbul Havalimanı İşletmecisi İGA CEO’su Kadri Samsunlu çocuk oyun alanındaki yoğunluk fotoğrafını sosyal medya hesabından paylaşarak atıfta bulundu. Samsunlu  “Havacılığın dünyada gündemi beklenenden güçlü talep artışı ve başta güvenlik ve yer hizmetlerinde olmak üzere personel eksiklikleri sonucu havalimanlarında oluşan kuyruklar, yaşanan grevler, yığılan bavullar. Bizde de kuyruk var” dedi. 

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler