TRY - Türk Lirası
EUR
20,382
USD
18,824
GBP
22,691
CNY
2,778
5 Şubat 2023, Pazar
Ana SayfaHaberlerDış HaberlerPeskov: Belarus ile Rusya arasında bağlantı kurmayın

Peskov: Belarus ile Rusya arasında bağlantı kurmayın

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Peskov, “Belarus ile Rusya arasında bağlantı kurmayın. Bu genellemeler yanlış olur” dedi.

Rusya’nın Kremlin sözcüsü Dimitriy Peskov, Belarus Cumhurbaşkanı Aleksander Lukaşenko’nun “Belarus düşerse, Rusya da düşer” sözlerine yanıt verdi. Peskov, “Belarus ile Rusya arasında bağlantı kurmayın. Bu genellemeler yanlış olur” dedi.

Belarus’ta protestolar devam ederken, Cumhurbaşkanı Aleksander Lukaşenko, “Belarus düşerse, Rusya da düşer” açıklamasını yapmıştı. Rusya’nın Kremlin sözcüsü Dimitriy Peskov, Belarus ile Rusya arasında bağlantı kurulmaması gerektiğini vurgulayarak, “Bazı paralelliklere katılmıyorum. Çok değer verdiğimiz bir birlik devletimiz olmasına rağmen, hala iki farklı ülkeyiz, iki farklı egemen devletiz. Farklı bir siyasi kültürümüz, farklı bir siyasi alanımız, farklı siyasi eğilimlerimiz var. Bu yüzden genellemeler yanlış olur” ifadelerini kullandı.

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler