16.4 C
Ankara
22.7 C
İstanbul
24 C
İzmir
Çarşamba, Haziran 23, 2021
Diğer
  Ana SayfaHaberlerDış HaberlerBelarus'ta muhalefet lideri kaçırıldı iddiası

  Belarus’ta muhalefet lideri kaçırıldı iddiası

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Son Dakika Haberleri

  Belarus’ta muhalefet lideri Mariya Kolesnikova’nın, kimliği belirsiz kişiler tarafından kaçırıldığı iddia edildi.

  İnternet yayın organı ‘Tut.by’ sitesi bir görgü tanığının ifadesine dayandırdığı haberinde, Belarus’taki muhalefet liderlerinden Mariya Kolesnikova’nun bugün başkent Minsk’te kimliği belirsiz kişiler tarafından zorla bir minibüse bindirilerek kaçırıldığını öne sürdü.

  KOLESNİKOVA’YA ULAŞILAMIYOR

  Sitenin görüştüğü Anastasiya adlı görgü tanığı, Bağımsızlık Caddesi’nde sivil giyimli ve yüzleri maskeli kişilerin Kolesnikova’yı zorla siyah bir minibüse bindirdiklerini gördüğünü aktardı. Muhaliflerin Koordinasyon Konseyi üyesi Maksim Znak’ın ise Kolesnikova’ya ve konseyin diğer bazı yetkililerine telefonla ulaşamadığı bildirildi. Belarus resmi makamları henüz konuyla ilgili açıklama yapmadı.Belarus’ta 9 Ağustos’taki devlet başkanlığı seçimlerine katılmaktan men edilen adayların eşleri Svetlana Tihanovskaya, Mariya Kolesnikova ve Veronika Tepkalo seçimlerden önce ittifaka gitmişti.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler