TRY - Türk Lirası
EUR
10,3120
USD
8,9299
GBP
12,1372
CNY
1,3848
RUB
0,1241
16.5 C
Ankara
16.7 C
İstanbul
22 C
İzmir
19 Ekim 2021, Salı
Diğer
  Ana SayfaYazarlarPeki ya; What If?

  Peki ya; What If?

  Avatar of yağız yılmaz
  Yağız Yılmazhttps://haberton.com/
  Yağız Yılmaz, Samsun On dokuz Mayıs Üniversitesi Kimya Bölümünde okuyor, 2018 yılından bu yana pek çok mecrada yazılar yazıyor, yazmaya da devam ediyor. Kablosuz Beyin Topluluğu içerisinde araştırma ekibi yönetti/yönetiyor.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Nasıl gidiyor hayatınız? Biraz muhabbet ederek What If’ı konuşalım istiyorum. Kendimden bahsedecek olursam üniversitelerin açılmasıyla bir süredir ortalarda yoktum, artık online olduğuma göre sizlerle yine muhabbet edebiliriz!

  What If’e biraz geç başlasam da hızlı bitirdiğim için dizi içindeki olaylar birbirinden uzak hissi verdi bana. Marvel’dan bir çizgi dizi izlemek güzel oldu. Eğer yanlış bilmiyorsam 9. bölümle beraber son bulacak. 8. bölüme kadar olan izlenimimi şu şekilde söyleyeyim; fena değildi. 

  Bir nokta var ki kendimi kızmaktan geri alamıyorum -bu noktadan itibaren spoiler yeme ihtimaliniz yüksek, henüz izlemediğiniz bölümler varsa okumayı burada kesebilirsiniz.- Marvel çoklu evrenlere geçişi neden bu kadar yokuşa sürüyor anlam veremiyorum. What If gibi bir dizi ile aslında ben göremediğimiz hikayeleri görmeyi ve ‘’vay be!’’ diyebilmeyi istiyordum. Ama sadece bunu istedim. Fazlasını değil. ‘’Vay be’’ diyebilsem bile bu dizi beklentimin üstünde bir etki ile Marvel Sinematik Evreni’ne etki etti. Bazı bölümlerde keyif almanız gerekiyor, herhangi bir etki yok. Fakat Doctor Strange ve Ultron bölümleri bir hayli ortalığı karıştırıyor. 

  Peki ya; what if?
  Peki ya; What If?

  Özellikle Ultron bölümü daha da tuhaftı, kim ultron’a paralel evrenlere geçişi sağlar ki? Dizi bile olsa… Senaryoda bunun olması tüm hevesimi aldı götürdü. Ayrıca merak ettiğim bir nokta; -ki bilgi eksiğimin olduğunu düşünüyorum- Loki dizisinde gördüğümüz bu Zaman koruyucu amca ve teyzeler nereye kayboldular, Ultron paralel evrenlerin içinden geçti be.

  Velhasıl kelam, What If ile beraber anladım ki Marvel’da işler beklentime uygun olmayarak farklı bir şekilde ilerleyecek. En büyük örnek olarak Spiderman: No Way Home filmini örnek verebiliriz. Çok heyecanlı olsam bile bu film ya muhteşem olacak, ya da Spider Man filmleri arasında “beklentiyi” karşılayamayan en kötü film olarak tarihe geçecek. Fakat Marvel’ın bunu göze almamasını umut ediyorum. Umarım batırmamışlar. 

  Tekrar görüşmek üzere dostlar! Kendinize ve sevdiklerinize çok iyi bakın!

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler