TRY - Türk Lirası
EUR
20,378
USD
18,820
GBP
22,674
CNY
2,778
4 Şubat 2023, Cumartesi
Ana SayfaYazarlarPardon, siz kaç K oldunuz?

Pardon, siz kaç K oldunuz?

Yağmur Özkan
Yağmur Özkanhttps://haberton.com/
Yağmur Özkan, Eğitimci/Yazar. Marmara Üniversitesi’nde 2018’de eğitimini tamamlayarak başladığı öğretmenlik mesleğine halen devam etmektedir. Sanat tarihi ve felsefe üzerine deneme türünde çalışmaları bulunan yazar, aynı zamanda psikoloji, edebiyat ve karakalem resim ile ilgilenmektedir.

Haftanın Öne Çıkanları

Pardon, siz kaç K oldunuz? Evet, artık bununla ölçülüyoruz. Sosyal medyada ne kadar etkileşimin varsa o kadarsın demektir.

Bunun bir sonucu olarak insanlar içeriğinin ne olduğuna bakmaksızın tüketicisinin meylettiği yöne göre niteliksiz ve seri üretim halinde artık.

Öyle ya erkekler ped fiyatlarının pahalılığından söz ederken ya da kadınlar onları neyin etkileyeceğini bir twitle duyururken amaç etkileşim almak, diğer bir deyişle “takipçi kasmak” değil de nedir?

Pardon, siz kaç k oldunuz?
Pardon, siz kaç K oldunuz?

Evet, hemen herkesin stalk için kullandığı bir fake hesabı vardı belki ama artık bunun bir tık ötesine geçtik. Bir de profesyonel hesap sahibiyiz hepimiz. Evet evet profesyonel hesap. Ne iş yaptığına bakmadan ister bebeğini ağlatıp videosunu çek ister cebinde para olmadan otostop yaptığın maceranı paylaş illa bir alıcısı olacak ya her malın, ne olduğu çok da önemli değil.

İşin en acı tarafı da ister istemez hepimizin bu durumun bir parçası olması. Öyle ya da böyle “Aa şu da kaç K olmuş ya, e ben de bir filtreli fotoğraf atayım bari…” noktasına geliyoruz. Peki bir akademisyen yıllarını verdiği çalışmalarını paylaştığında bir makyaj videosu kadar etkileşim almıyorsa gerçek üreticilerin sustuğu, etrafı niteliksiz kimselerin sardığı kof bir alana mahkum olmayacak mıyız hepimiz?

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!
Önceki İçerik
Sonraki İçerik

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler