32.6 C
Ankara
29.2 C
İstanbul
34 C
İzmir
Salı, Ağustos 3, 2021
Diğer
  Ana SayfaÖne ÇıkanPara At Terbiyesi ödülü Gazi Binbaşı Özgür Belen’e

  Para At Terbiyesi ödülü Gazi Binbaşı Özgür Belen’e

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Son Dakika Haberleri

  Bahçeşehir Koleji At Terbiyesi Ligi 2’nci Ayak Yarışmaları, tamamlandı. Para At Terbiyesi kategorisinde, Gazi Binbaşı Özgür Belen, Karatay isimli atıyla birinci oldu. 

  6 kategoride düzenlenen yarışmanın final müsabakası ise 10-11 Temmuz’da yapılacak. Yarışmanın Para At Terbiyesi kategorisinde, Gazi Binbaşı Özgür Belen, Karatay isimli atıyla birinci oldu. 

  Binicilik sporunun geniş kitlelere tanıtılması amacıyla gelecek vadeden genç yeteneklerin keşfine de olanak sağlamayı hedefleyen yarışma, Göktürk’teki Kemer Country Club’da yapıldı.

  Türkiye Binicilik Federasyonu’na kayıtlı tüm binicilere açık olarak Kovid-19 önlemleri kapsamında seyircisiz yapılan yarışmalarda, Türkiye’nin farklı bölgelerinden en iyi at ve biniciler ağırlandı.

  Para at terbiyesi ödülü gazi binbaşı özgür belen’e
  Para At Terbiyesi ödülü Gazi Binbaşı Özgür Belen’e

  6 KATEGORİDE YARIŞILDI

  Yarışma Pony Biniciler (6- 16 yaş), Yıldız Biniciler (12- 14 yaş), Genç Biniciler (14- 18 yaş), Genç Yetişkin Biniciler (16- 21 yaş), Usta Biniciler ve Yeni Başlayanlar olarak 6 kategoride yapıldı. Bu yıl ilk kez eklenen İlk Para At Terbiyesi Yarışması kategoriler arasında yer aldı.

  ‘Çocuklar her yerde büyür ama Bahçeşehir Koleji’nde yeteneklerini geliştirerek büyür’ sloganıyla gerçekleştirilen etkinliğin ana sponsorluğunu Bahçeşehir Koleji yaparken, yarışmaların medya sponsorları Demirören Medya ve Radyo D üstlendi.

  İKİ ATIYLA YARIŞTI

  Yarışmanın Para At Terbiyesi kategorisinde Grade V başlangıç testinde, 27 yaşındayken teröristler tarafından tuzaklanan EYP’ye basarak sol bacağını diz altından kaybeden Piyade Binbaşı Özgür Belen, Karatay ve Harbiye isimlerinde 2 atı ile yer aldı. Belen, Karatay ile birinci; Harbiye ile ikinci oldu.

  MİLLİ TAKIM SEÇMESİ DE YAPILDI

  Yarışmalarla ile ilgili bilgi veren Kemer Country Club Atlı Spor Direktörü Ela Açar, “Birinci Ayak 29 Mayıs’ta koşulmuştu. Bu ikinci ayağımız. Finalimiz 10 Temmuz’da olacak. Bugünkü yarışmalarımız Para Derasaj ile başlıyor. Daha sonra yaş yaş ayrıldı çocuklar. Aynı zamanda bir Milli Takım seçmesi. Öncelikle Milli Takım seçmesi yapılan Yıldızlar Kategorisi’nde 12-14 yaş arası çocuklar koştu. Tam 6 yarışma gerçekleşti” diye konuştu.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler