26.4 C
Ankara
15.9 C
İstanbul
27 C
İzmir
Salı, Mayıs 18, 2021
Diğer
  Ana SayfaHaberlerSpor Haberleri - Son DakikaEski Arap atları, binicilik eğitiminde kullanılıyor

  Eski Arap atları, binicilik eğitiminde kullanılıyor

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Son Dakika Haberleri

  Manisa Atlı Spor Kulübü’nün tesisinde bakımı üstlenilen, çeşitli nedenlerle yarış hayatına devam edemeyen Arap atları, çocuklara verilen binicilik derslerinde görev yapıyor. 

  1,5 aylık aralıklarla İzmir’in Selçuk ilçesi Pamucak Sahili’ne götürülen atlar burada hem antrenman yapıyor hem serinliyor.

  Çeşitli nedenlerle yarış hayatına devam edemeyen Arap atları, Manisa Atlı Spor Kulübü‘nde, çocuklara verilen binicilik derslerinde kullanılıyor. Binicilik derslerinde görev alan 20 at, formdan düşmemeleri için her gün çalıştırılıyor. 1,5 ay aralıklarla kulübün karavanlarıyla Selçuk’taki Pamucak Sahili’ne götürülen atlar, burada hem antrenman yapıyor hem serinliyor. 

  Eski arap atları, binicilik eğitiminde kullanılıyor
  Eski Arap atları, binicilik eğitiminde kullanılıyor

  ’20- 25 YIL KONFORLU YAŞAMASINI SAĞLIYORUZ’

  Denizde yaptıkları egzersizlerin kasları daha çok güçlendirdiği için atlara iyi geldiğini aktaran Manisa Atlı Spor Kulübü Başkan Yardımcısı Avukat Haşim Çelik, “Ata binmeyi, ata dokunmayı insanlara öğretiyoruz. Yarış kariyeri hiç başlamadan biten atlarımız da var. Bunları satın alarak, sahiplendiriyoruz ya da kulübe dahil ederek, binicilere hizmet ettiriyoruz.

  Manisa atlı spor kulübü'nün tesisinde bakımı üstlenilen, çeşitli nedenlerle yarış hayatına devam edemeyen arap atları, çocuklara verilen binicilik derslerinde görev yapıyor.
  Manisa Atlı Spor Kulübü’nün tesisinde bakımı üstlenilen, çeşitli nedenlerle yarış hayatına devam edemeyen Arap atları, çocuklara verilen binicilik derslerinde görev yapıyor. 

  Böylelikle bu atların burada 20- 25 yıl konforlu yaşamasını sağlıyoruz. Deniz, atların yaralarına, eklem rahatsızlıklarına çok iyi geliyor. Hem atlarımızın hem binicilerimizin rahatlaması için Pamucak’a gidiyoruz. Sabahtan akşama kadar dinlenerek, koşuluyor. Yaklaşık 2 kilometrelik bir parkurda denize sokuyoruz. At sahipleri de atlarıyla birlikte keyifli vakit geçiriyor. Atlar sakatlandıklarında tedavi süreci denizle daha kolay oluyor” dedi.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler