TRY - Türk Lirası
EUR
17,4792
USD
16,3701
GBP
20,5872
CNY
2,4459
15.5 C
Ankara
21.5 C
İstanbul
24.7 C
İzmir
25 Mayıs 2022, Çarşamba
Diğer
  Ana SayfaYazarlarPahalılaşan hayat ve önlemler

  Pahalılaşan hayat ve önlemler

  Emre Pekmez
  Emre Pekmezhttps://haberton.com/
  Emre Pekmez, Tarih siyaset ve çocuk gelişim okuyor. 4 yıldır askeri personel, fitness eğitmenliği yaptı, kendi kitabını yazmak istiyorTemmuz ayında kitabını yazmaya başlıyor. Kitap okumak en sevdiği hobisidir felsefe tarih siyaset psikoloji bilim araştırma dinleri okur genelde

  Haftanın Öne Çıkanları

  Merhaba kıymetli okurlarım bu haftaki yazım, pahalılaşan hayattır. Bugün manavda, markette, kasapta, tuhafiyede, züccaciye’de hatta kırtasiyede vb yerlerde uçuk zamlar halkı zorluyor.

  Pahalılaşan hayatın en önemli sebebi üretim yapmıyoruz. Üreticileri desteklemiyoruz, halkımız sürekli hazır olsun hazır alalım istiyor. Çiftçi ise emeğinin karşılığını alamıyor oda üretmiyor. Avrupa ülkeleri ile kıyaslanıyoruz ama beğenmediğimiz Avrupa tarıma çiftçiye destek veriyor. Çiftçi bizim ülkemizde ikinci sınıf insan olarak görülüyor. Zamanında ihraç eden ülke iken şimdi ithal eden ülkeyiz Büyük devlet güçlü devlet üretimle olur. Pirinci zamanında bizden gören ve öğrenen ülkeler şuan bize pirinç satıyor.

  Süper güç ekonomisi iyi olan devletlere bakın hep kendi üretiyor. Biz mesela bulgurda Rusya ve Ukrayna’ya bağlıyız onlardan alıyoruz buğdayı e orda da savaş var bizi yine büyük zamlar bekliyor asgari ücret hayat standartlarının çok çok altında bu zamlarda asgari ücretin en az 10 bin TL olması lazım. Acil kurtuluş reçetesi üretimden geçer. Hep beraber çiftçilerimizi destekleyelim onlar toplumun gizli kahramanlarıdır.

  Bugün bakın; Amerika’ya Rusya’ya Çin’e Hollanda’ya Almanya’ya Fransa’ya vb ülkelere kendi üretimini kendi yapıyor fazlasını ise satıyor ekonomisine güç katıyor. Bizde bunu yapmamız lazım bunu başarırsak halkımız rahat nefes alacaktır. Unutmayın! Güçlü tarım güçlü ekonomiyi getirir güçlü ekonomi güçlü sanayiyi getirir güçlü sanayi süper güç Türkiye’yi getirir. Unutmayın! Üreten olursak süper güç oluruz. Tüketen olursak tükenir güçsüz devlet oluruz.

  Kıymetli okurlarım inşallah biz üretmeyi başaracağız. Bütün müslümanların dostça kardeşçe bereketi hem sofralarında hem de kalplerinde hissedecekleri bu ayda mutlu bir Ramazan ayı geçirmeyi nasip etsin yüce Rabbimiz .

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler