TRY - Türk Lirası
EUR
17,5319
USD
17,2312
GBP
20,5157
CNY
2,5688
27.5 C
Ankara
25.5 C
İstanbul
30 C
İzmir
6 Temmuz 2022, Çarşamba
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYaşamÖzhan'ın organları 4 kişiye umut olacak

  Özhan’ın organları 4 kişiye umut olacak

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Zonguldak’ta denizde boğulma tehlikesi geçirdikten sonra beyin ölümü gerçekleşen Özhan’ın organları 4 kişiye umut olacak.

  Olay, 25 Mayıs’ta Kozlu ilçesindeki Değirmenağzı Plajı’nda meydana geldi. Serinlemek için denize giren Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi öğrencisi Özhan Ulusoy suda hareketsiz kalınca çevredekilerin çabasıyla karaya çıkarıldı. Boğulma tehlikesi geçiren Ulusoy, ambulansla ZBEÜ Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezine kaldırılarak yoğun bakım servisinde tedaviye alındı.

  Yoğun bakımdayken beyin ölümü gerçekleşen Ulusoy’un “Başıma bir şey gelirse organlarını bağışlayın” vasiyeti üzerine ailesi Ulusoy’un organlarını bağışladı. 

  İhtiyaç sahiplerini belirleyen organ nakil ekibi, Ankara’dan Zonguldak’a geldi. Ulusoy’un kalbi ve 1 böbreğinin Ankara’da, karaciğerinin Antalya’da ve diğer böbreğinin Samsun’daki hastalara nakledileceği öğrenildi.

  Ozhanin organlari 4 kisiye umut olacak 1 - yaşam - haberton
  Özhan’ın organları 4 kişiye umut olacak

  ‘GÖMSEK TOPRAĞA KARIŞACAKTI, EN AZINDAN DİĞER İNSANLARI MUTLU ETSİN’

  Organları bağışlanan Özhan’ın beyin ölümünün ardından dönüşü olmadığını belirten kardeşi Barış Ulusoy, “Organlarını onun da vasiyeti olmak üzere bağışladık. Kardeşimiz yaşayamadı, bu kadar dayanabildi. Bari başka insanlar sevinsin, onlar yaşasın. Laf arasında şakalaşırken bile olsa ‘Ben ölürsem sağlam organlarımı bağışlayın’ diyordu. İkimiz de organ bağışlamak için kağıt imzaladık.

  Ona nasipmiş, Allah ona nasip etti. Gittiği kişilerle biz de iletişim haline geçeriz, kardeşimin bir parçasını taşıyorlar sonuçta. Kardeşim de onlardan artık. Acımızı bitirmese de dindirir en azından. Organ bağışı bizi çok sevindirir. Diğer insanlara örnek olması bizi çok sevindirir. Bu zaten yapılması gereken bir şeydi. Biz bunu diğer insanlara vermesek, kardeşimde tutsak öyle gömsek zaten toprağa karışacak, bir işe yaramayacak. En azından diğer insanları mutlu etsin” diye konuştu.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler