TRY - Türk Lirası
EUR
20,465
USD
18,834
GBP
23,337
CNY
2,776
30 Ocak 2023, Pazartesi
Ana SayfaYerel HaberlerAnkara HaberleriÖzge sokak köpeklerinin saldırısında yaralandı

Özge sokak köpeklerinin saldırısında yaralandı

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Ankara’nın Mamak ilçesinde basketbol kursuna giden Özge sokak köpeklerinin saldırısı sonucu yaralandı.

İlçenin Gülveren Mahallesi’nde oturan Özge M.T., basketbol kursu için Altınevler Gençlik Merkezi’ne gitmek için evinden çıktığında sokak köpeklerinin saldırısına uğradı. Köpeklerin arasında kalan Özge M.T.’nin yardımına komşuları koştu. Komşular müdahale edip köpekleri uzaklaştırdı. Özge M.T., iki elinde oluşan köpek ısırıkları sonucu yaralandı. Hastaneye kaldırılan küçük kızın parmaklarına dikiş atıldı.

‘KIZIMI KÖPEKLERDEN KOMŞUMUZ KURTARDI’

Ümmet T., kızının hastaneden taburcu edildiğini belirterek, “Kızım, mahallemizdeki Altınevler Gençlik Merkezi’ndeki basketbol kursuna gidiyordu. Yolda yürürken köpekler havlayıp üzerine koşunca kızım da korkup kaçmış. Kaçmasıyla birlikte köpekler kızımın peşine koşuyor. O arada köpeklerden biri kızımın elini ısırıyor. Bizim karşı komşumuz da olayı görüyor ve yardıma koşup kızımı köpeklerin elinden kurtarmış. Ben de normalde çocuğumu öyle tek başına bırakmam; ama o gün öyle bir boşluğuma geldi. Aslında niye bırakmayalım ki, sonuçta sokak burası” diye konuştu.

Özge sokak köpeklerinin saldırısında yaralandı
Özge sokak köpeklerinin saldırısında yaralandı

Köpeklerin ısırdığı kızına kuduz aşısını zor bulduğunu ifade eden Ümmet T., “‘Kuduz immünglobulini’ diye aşı varmış. Normalde kuduz aşısı bulunuyor; ama derin sıyrıklarda onu da yaptırmak gerekiyormuş. Aşıyı bulmak için bayağı dolaştık. En son Dr. Sami Ulus Kadın Doğum, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde bulduk. Aşıyı 1,5 doz yaptırmamız gerekiyormuş; ama biz bir doz bulabildik. Ama doktor bunun da yeterli olacağını söyledi” dedi.

Ümmet T., olayla ilgili polise şikayette bulunduklarını, başıboş köpekler konusunda bilinç oluşması gerektiğini söyledi.

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler