TRY - Türk Lirası
EUR
20,433
USD
18,812
GBP
23,159
CNY
2,785
1 Şubat 2023, Çarşamba
Ana SayfaHaberlerYaşamEdirne'de zorunlu kış lastiği denetimi

Edirne’de zorunlu kış lastiği denetimi

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Edirne’de polis ekipleri, bugün başlayan zorunlu kış lastiği kullanımı kapsamında, şehir içi ve şehirler arası taşımacılık yapılan araçlara yönelik otogarda denetim yaptı.

İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri, otogarda ticari araçlara yönelik ‘kış lastiği’ uygulaması gerçekleştirdi.

Edirne'de zorunlu kış lastiği denetimi
Edirne’de zorunlu kış lastiği denetimi

Tek tek durdurulan araçların lastikleri, polis ekiplerince kontrol edildi. Lastik derinlik ölçme kumpasıyla yapılan denetimlerde, lastik derinliğinin 4 milimin altında kalıp kalmadığına bakıldı. 1 Nisan’a kadar geçerli kış lastiği zorunluluğu kapsamında, kış lastiği takılı olmayan araçların sürücülerine 1152 lira ceza kesilecek.

Taksi sürücüsü Uygar Atalay, taşımacılık sektöründe kış lastiğinin zorunluluk olduğunu belirterek, “Sürekli yolcu taşıyoruz, sonuçta can taşıyoruz. Bence bu denetimler gerekli. Ben de 3 hafta önce kış lastiğimi taktım, son güne bırakmadım. Tüm sürücü arkadaşların da takmasını öneririm” dedi.

Minibüs sürücüsü Şerafettin Kök de önlemlerini önceden aldıklarını söyleyerek, “1 Aralık’ta zaten kış lastiği takmak mecburi. Biz daha önceden tedbirimizi aldık. Şartlara uygun yolumuza gidiyoruz. Umarım bu denetimler sıklaşır çünkü herkesin kış lastiğini takması gerekiyor” diye konuştu.

Edirne'de polis ekipleri, bugün başlayan zorunlu kış lastiği kullanımı kapsamında, şehir içi ve şehirler arası taşımacılık yapılan araçlara yönelik otogarda denetim yaptı.
Edirne’de polis ekipleri, bugün başlayan zorunlu kış lastiği kullanımı kapsamında, şehir içi ve şehirler arası taşımacılık yapılan araçlara yönelik otogarda denetim yaptı.

Taksi sürücüsü Kenan Laz, tüm taşımacı esnafının kış lastiği takması gerektiğini dile getirerek, “1 Aralık itibarıyla kış lastiklerinin takılması gerekiyordu. Biz de bu kurallara uyduk, lastiklerimizi taktık. Umarım kazasız belasız bir kış geçiririz. Tüm esnaf arkadaşlarımızın da kış lastiklerini takması gerektiğini düşünüyorum” dedi. 

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler