TRY - Türk Lirası
EUR
20,522
USD
19,034
GBP
23,273
CNY
2,771
26 Mart 2023, Pazar
Ana SayfaHaberlerYaşamOyuncaklarla donatılan çadırda çocuklarla oyun

Oyuncaklarla donatılan çadırda çocuklarla oyun

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Kahramanmaraş’ta depremde evleri yıkılan ve ağır hasar görenler çadır kentlere yerleştirilirken, bir çadır ise çocuklara ayrıldı. Oyuncaklarla donatılan çadırda uzmanlar tarafından oyun ve etkinliklerle çocukların yaşadığı korku ve travmayı atlatmaları sağlanmaya çalışılıyor.

Kahramanmaraş’ta yıkılan binaların enkazlarında çalışmalar devam ederken, depremden sağ kurtulan kişiler ise kurulan çadır kentlerde yaşamını sürdürüyor. Kahramanmaraş 12 Şubat Stadyumu deprem sonrası, çadır kente dönüştürüldü. Evleri yıkılan ve ağır hasar gören depremzedelerin bir bölümü bu çadır kente yerleştirildi. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından bir çadır ise oyun alanına çevrildi. Çadırın içerisi oyuncaklarla dolduruldu. Bakanlığın psikososyal destek ekibi tarafından drama, müzik, hikaye okuma çalışmaları ve oyun terapisi yöntemleriyle çocukların yaşadıkları depremin korkusunu ve travması atlatılmaya çalışılıyor.

Oyuncaklarla donatilan cadirda cocuklarla oyune - yaşam - haberton
Oyuncaklarla donatılan çadırda çocuklarla oyun

Düzce İl Müftü Yardımcısı Talha Demirkaya, “Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ekiplerine destek oluyoruz. Biz Düzce’den geldik. Depremzede kardeşlerimize manevi destek olmak için çadırları ziyaret ediyoruz. Burada çocuklarımızla beraberiz. Düzce’de görev yapan hocalarımız burada çocuklarla vakit geçiriyorlar. Bu şekilde burada kardeşlerimize hizmet etmeye çalışıyoruz. Rabbim afetlerden korusun. Burada çeşitli etkinlikler yapılıyor. Alanında eğitim almış, 4-6 yaş Kuran kurslarında görev yapan hocalarımız çocuklarla oyunlar oynuyorlar. Depremin acılarını unutturmaya çalışıyoruz” dedi.

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler