TRY - Türk Lirası
EUR
20,475
USD
19,070
GBP
23,274
CNY
2,772
24 Mart 2023, Cuma
Ana SayfaHaberlerYaşamKızılay'ın profesyonel ekipleri deprem bölgelerinde

Kızılay’ın profesyonel ekipleri deprem bölgelerinde

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Merkez üssü Kahramanmaraş olan 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki iki depremin ardından Kızılay’ın profesyonel ekipleri ve gönüllüleri deprem bölgelerindeki çalışmalarını sürdürüyor.

Ekipler, temel beslenme ihtiyacı bulunduğu bilgisi alınan 5 ilde bin 648 köye kara yolu, off road gönüllüleri ve TSK’ya ait helikopterlerle yardım götürdü. 

Kızılay'ın profesyonel ekipleri deprem bölgelerinde
Kızılay’ın profesyonel ekipleri deprem bölgelerinde

Afet bölgesinde 500’den fazla noktada hizmet veren Kızılay, depremin 12. günü itibariyle kendisine bildirilen ve yıkıntı nedeniyle ihtiyaç sahibi olduğu belirtilen Adıyaman, Malatya, Hatay-İskenderun, Gaziantep, Kahramanmaraş (Pazarcık-Elbistan-Merkez)’a bağlı bin 648 köye yardım malzemesi ulaştırdı.

Köylerde hayatını sürdüren vatandaşlara aile mutfak seti, battaniye, gıda kolisi, hijyen seti, ısıtıcı, yatak, dayanıklı gıda maddeleri ve kıyafet yardımları taşınıyor. Karayolu ile ulaşılamayan yerlere, off road gönüllü grupları ve TSK’ya ait helikopterlerle ulaşarak, ihtiyaç malzemelerini köylere bırakılıyor. 

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler