TRY - Türk Lirası
EUR
17,4077
USD
16,7438
GBP
20,1623
CNY
2,4987
20.9 C
Ankara
26.6 C
İstanbul
33 C
İzmir
1 Temmuz 2022, Cuma
Diğer
  Ana SayfaHaberlerİş DünyasıOYAK Çimento 2021 Entegre Raporunu yayınladı

  OYAK Çimento 2021 Entegre Raporunu yayınladı

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  OYAK Çimento 2021 Entegre Raporunu yayınladı. Şirket 4.0 projesi ile sürdürülebilirlik ve dijitalizasyon alanlarında şirketin vizyonunu ortaya koymayı amaçlıyor.

  Şirket tarafından geçtiğimiz günlerde açıklanan 2021 Entegre Raporu’nda, klasik endüstriyel performans göstergelerine ilave olarak, teknolojik, sosyal, çevresel ve ekonomik parametrelerin daha da kapsamlı biçimde iş süreçlerine dahil edildiği görülüyor. Sürdürülebilirlik alanındaki öncü konumunu daha da ileriye taşıma hedefinde olan OYAK Çimento, küresel gelişmelere uyum sağlamanın ötesinde söz konusu gelişmelere liderlik eden bir misyon da üstleniyor.

  OYAK ÇİMENTO ODAĞINA “SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK VE DİJİTALİZASYON”U ALDI

  Sürdürülebilirlik alanında yönünü Türkiye’nin 2050 net sıfır hedefine de katkı verecek şekilde belirleyen OYAK Çimento, iklim değişikliğine yönelik önlemlerin daha da arttırıldığı 2021 yılında sürdürülebilir kalkınmayı desteklerken, sektöre yön verecek uygulamalarla da hedeflerine ilerlemeye devam ediyor. OYAK Çimento, uzun bir süre önce uygulamaya koyduğu sürdürülebilir yönetim yolculuğunda, enerji verimliliği, sürdürülebilirlik ve dijitalizasyon konularındaki faaliyetlerine hız kesmeden devam ettiğini açıkladı.

  Oyak cimento 2021 entegre raporunu yayinladi 1 - i̇ş dünyası - haberton
  OYAK Çimento 2021 Entegre Raporunu yayınladı

  “OYAK ÇİMENTO 4.0 PROJESİ İLE DÜNYADA BİR İLKİ GERÇEKLEŞTİRİYOR”

  Şirketten yapılan konuya ilişkin yazılı açıklamada, “Küresel çapta çimento sektörü için birçok ilki gerçekleştiren OYAK Çimento verimlilik, yaratıcılık ve sürdürülebilirlik odaklı stratejilerini endüstriyel anlamda çimento sektörü adına birçok ilki içeren dijital dönüşüm projesi OYAK Çimento 4.0 ile destekliyor. Neredeyse tamamı iç kaynaklarla kurgulanan OYAK Çimento 4.0 Projesi, sadece Türkiye’de değil, global anlamda da çimento sektörü açısından birçok ilk uygulamayı barındırıyor. OYAK Çimento söz konusu proje ile son dönemin ve yakın geleceğin en önemli başlıklarından olan CO2 azaltımına doğrudan destek sağlıyor” denildi.

  ‘NET-ZERO’ TAAHHÜDÜNÜ VEREN İLK TÜRK ÇİMENTO ŞİRKETİ

  OYAK Çimento’nun raporunda yer verilen bir başka nokta da sürdürülebilirlik politikalarının 2050 hedefleri doğrultusunda AB Yeşil Mutabakat’a paralel olarak uygulanması oldu. Buna yönelik yapılan Paris Anlaşması’nın 2030 ve 2050 yılı hedeflerinden yola çıkarak kendi sürdürülebilirlik hedeflerini oluşturan OYAK Çimento, global şirketlerin 2030 yılına kadar küresel sıcaklık artışını 1,5 derece ile sınırlandırmak için bilime dayalı hedefleri belirlemek adına ihtiyaç duyduğu kriterleri bir araya getiren “Net-Zero” (Net-Sıfır) taahhüdünü Türkiye’de veren ilk çimento şirketi olduğunu duyurdu.

  Tüm dünya sıfır karbon ekonomisine geçiş yaparken, OYAK Çimento da iklim bilimi doğrultusunda emisyonlarını azaltmak için “Bilime Dayalı Hedefler Girişimi” (SBTi) ile birlikte çalışan 2 binden fazla işletme ve finans kurumunun arasında yer aldı. Türkiye’de 2016 yılında yüzde 6 olan alternatif yakıtlar ile ısıl yer değiştirme oranını 5 sene içinde yüzde 23’e ulaştıran OYAK Çimento, yüzde 100 oranında alternatif yakıt kullanımını hedefliyor.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler