TRY - Türk Lirası
EUR
18,4090
USD
17,9363
GBP
21,7778
CNY
2,6600
20.3 C
Ankara
22.6 C
İstanbul
21.7 C
İzmir
14 Ağustos 2022, Pazar
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYaşamOrdu'da 'kaynak suyu' gerginliği: 11 gözaltı

  Ordu’da ‘kaynak suyu’ gerginliği: 11 gözaltı

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Ordu’nun Fatsa ilçesinde bir alabalık tesisine kaynak suyunun kiralanmasına karşı çıkan mahalle halkı ile görevliler arasındaki arbedeye jandarma müdahala etti. Gözaltına alınan 11 kişi, ifadelerinin ardından serbest bırakıldı. 

  Ordu’nun Fatsa ilçesine bağlı Sefaköy Mahallesi’ndeki kaynak suyu, 5 yıl önce Devlet Su İşleri (DSİ) tarafından bir alabalık çiftliği firmasına kiralandı. Kaynak suyunun mahallenin içme suyu ihtiyacını karşıladığını belirten yöre halkı kararın iptali istemiyle Fatsa Asliye Hukuk Mahkemesi’ne dava açtı. Yerel mahkeme dava sonucunda kiralama kararını iptal etti. Ancak firmanın temyiz başvurusu üzerine Yargıtay yerel mahkeme kararını bozdu.

  Orduda kaynak suyu gerginligi 11 gozalti 1 - yaşam - haberton
  Gözaltına alınan 11 kişi, ifadelerinin ardından serbest bırakıldı.  

  Bu gelişme üzerine firma yetkilileri mahalledeki evlere giden kaynak suyunu kesmeye çalıştı. Bu sırada mahalle halkı ile firma görevlileri arasında gerginlik yaşandı. İhbar üzerine bölgeye jandarma ekipleri sevk edildi. Çıkan arbedede 11 kişi gözaltına alındı. Jandarma karakoluna götürülen 11 kişi ifadelerinin ardından serbest bırakıldı.

  Gözaltına alınıp serbest bırakılanlar arasında yer alan Sefaköy Mahallesi Muhtarı Yusuf Kaynar, “Şu anda evlerimizdeki musluklardan su akmıyor. Bizim mahallemizde yaşayan vatandaşlar ne yapacak bilmiyoruz. Biz suyumuzun geri verilmesini istiyoruz” dedi.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler