TRY - Türk Lirası
EUR
16,7983
USD
15,9038
GBP
19,8615
CNY
2,3762
12.3 C
Ankara
14.5 C
İstanbul
18.7 C
İzmir
21 Mayıs 2022, Cumartesi
Diğer
  Ana SayfaYazarlarÖnce kendini sev

  Önce kendini sev

  Semanur Perim
  Semanur Perimhttps://haberton.com/
  Semanur Perim, 14-02-1973 doğumlu olup Lüleburgaz Ahmetbey kasabasında yaşıyor. İlk kitabı "Gülüşünü Sevdiğim Diğer YARIM a" Erol Yıldız Hoca önerisi ile yayınlandı. Şu an ikinci kitabı editör aşamasında. "Kitap kokusu ile evlat kokusu arasında kalmış bir anne" Çiçeği burnunda bir yazar.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Halıma döktüğüm, ne yaptıysam çıkmayan, şarap lekesi umurumda değil. En sevdiğim hırkamı kaybetmiş olmam, düşüp de kırılan taa İzmir’den aldığım heykelcik, ne hali varsa görsün. Her şeyden önce kendini sev!

  Haftalardır gitmediğim, süresi biten tatil paketim, sana da güle güle Nicedir almak istediğim, “Bebek Kolonyası, “Parfüm alerjim var da” bozuldu diye çıldırdığım, kahve makinem, umurumda değilsiniz. Aldığım 2 kilo, derdim değilsin. 48 idim…”60 oldum sefam olsun” Dip boyam, iki gün daha beklemesin..
  Çünkü “Saçlar gitti” ve kadın dediğin kısa saçlı olur, ama zaten hiç ihtiyacım yok ki. Amma velakin, Hani pazara gidip taze, Sebze alacaktım ya, aklıma bile gelmiyor. Sesiyle beni delirten şıp şıp musluk, sinirime dokunmuyorsun bile artık.

  Sevginin eksiği de , fazlası da aynı… “Vitamin eksikliği” gibi… Yüreklerimizi yarım bırakıyor Umutsuz.. Sevgisiz.. Aşksız.. Geçen her gün “Kayıp Oluyor” İnsanoğlunun “ömrüne” “49 yaşımın”…. Bana verdiği olgunlukla Kalbimin sol aynasına…. diyorum ki…!!! Ben….!!! “Bulutlara isim vereceğim” seninle.. sen de umurumda değilsin artık.. Kişisel kederim, hırsım, derdim, planım ne varsa yok artık! Hiç biri umurum da değil. Ama can kızım umurum da Onu öpmeden sarılmadan yola düşmesin. Kedim, her gece çıksın yatakta yatsın tamam.

  Anam babam her gün seslerini duymazsam yaşayamam…dedim “Ellerimle Toprağa verdim” Dostlarım, arkadaşlarım sağ mı?? İş çıkışı eve vardı mı ekip arkadaşlarım? Peki ya tanımadıklarım? Onlar nasıl? İyiler değil mi? “Sen iyi ol” Ruhumun sana çok, ihtiyacı var, Gündelik yaşamlarımızın, gereklilikleri manasız artık. Gözyaşım, kederim, acım, hırsım, hayallerim, arzularım artık hayatta olmayanlarımıza.

  Kim acı çekiyorsa onunla birlikte eğiliyor başım. Akıyor yüreğim Zaman bu zaman oldu bizim için. Sen ben değil “biz” nasılız vakti işte şimdi Şimdi zaman yok kendi derdimize dertlenmeye. Olsun varsın beklesin, beklemesi gereken ne varsa… Belki her şeyi zamana bırakmak yerine, Zamanında bıraksaydık, mutlu olacaktık..! “Önce kendini sev ki.. tüm dünyan güzelleşsin…!!

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler