TRY - Türk Lirası
EUR
16,1121
USD
15,4982
GBP
18,9451
CNY
2,2803
17.9 C
Ankara
19.7 C
İstanbul
24.6 C
İzmir
16 Mayıs 2022, Pazartesi
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYerel HaberlerBayramda yüzde 50 indirimli tatil fırsatı

  Bayramda yüzde 50 indirimli tatil fırsatı

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Bu yıl, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü ile birleşen 5 günlük Ramazan Bayramı tatili için yüzde 50’yi bulan indirimli tatil fırsatı kampanyalarına ilginin yoğun olduğu açıklandı.

  Turizmciler, Rusya-Ukrayna arasında devam eden savaş ve bu iki ülkeden turizm hareketinin kesilmesiyle Ramazan Bayramı ile iç turizme yöneldi.

  Turizm sektöründe, 2020 Mart ayında başlayan koronavirüs salgınının sürdüğü 2 yılın ardından, 2022’de 2019’un rekor sayılarına yeniden ulaşma ümidi yaşanırken, Rusya-Ukrayna arasındaki savaş, bu iki ülkeden en çok turisti ağırlayan Türkiye’nin önemli turizm kenti Antalya’yı olumsuz etkiledi. 24 Şubat’ta başlayan savaş sonrası bu ülkelerden turizm akışının durması sonrası, kentteki turizm sezonunun açılışı da ertelendi. Antalya’da sektör, Ramazan Bayramı tatiliyle birlikte 2022 sezonunu açmayı hedefliyor.

  Bayramda yuzde 50 indirimli tatil firsati 1 - yerel haberler, öne çıkan - haberton
  Bayramda yüzde 50 indirimli tatil fırsatı

  Bu yıl Ramazan Bayramı tatilinde arife günü, hem 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü, hem de pazar gününe denk geliyor. Cumartesi günüyle de birleştirildiğinde 5 günlük tatil fırsatı oluşuyor. Turizm sektörünün Kasım ayında iç turizme yönelik başlattığı erken rezervasyon kampanyaları ise devam ediyor. Ukrayna-Rusya savaşının da olumsuz etkilediği sektör, bayram tatili için de yerli turiste yüzde 50’yi bulan indirim imkanları sunuyor.

  ‘BAYRAMA YÖNELİK KAMPANYALAR BAŞLADI’

  Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Akdeniz Bölge Temsil Kurulu (BTK) Başkanı Ferit Turgut, nisan sonu mayıs ayı başlarının normalde Rus turistlerin olduğu sürece denk geldiğini belirterek, “Normalde oradan bir müşteri beklentisi vardı ama o beklenti olmayınca bayram döneminde otellerimiz iç turizme yöneldi. Bayrama yönelik indirim kampanyaları geçen hafta itibarıyla başladı, erken rezervasyon süreçleri devam ediyor ve başarılı olmasını da ümit ediyoruz. Yüzde 50’yi bulan indirim kampanyaları var. Tatil yapmayı düşünenler için çok avantajlı fiyatlar ve beklentilerimiz de yüksek doluluklara ulaşılması yönünde” dedi.

  Bayramda yuzde 50 indirimli tatil firsati 2 - yerel haberler, öne çıkan - haberton
  Bayramda yüzde 50 indirimli tatil fırsatı

  ‘ÖZELLİKLE SANATÇILI OTELLERE İLGİ BÜYÜK’

  Sektörde iç turizm için kasım ayında başlayan erken rezervasyon sürecinin Ramazan Bayramı için de devam ettiğini belirten Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD) Başkanı Ülkay Atmaca, “Bu erken rezervasyon kampanyalarından tatilcilerimiz bayram tatili dönemi için de faydalanabiliyor. Talepler de şu an için fena değil. Özellikle sanatçılı otellere ilgi büyük. Hem kıştan çıkmış olmamız hem de yaz mevsiminin ilk günleri olması nedeniyle Ramazan Bayramı ilk tatil fırsatı olacak. İyi bir bayram tatili süreci bekliyoruz. Tüm otellerimiz bayrama hazır. Ege ve Akdeniz’e talepler şu an yoğun durumda” diye konuştu. 

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler