TRY - Türk Lirası
EUR
20,539
USD
18,813
GBP
23,161
CNY
2,790
1 Şubat 2023, Çarşamba
Ana SayfaYazarlarOluşmamış oyun kimliği

Oluşmamış oyun kimliği

Peyami Altunsuyu
Peyami Altunsuyuhttps://haberton.com/
Peyami Altunsuyu; Spor yazarlığı ve yorumculuğu yapmakta. Aynı zamanda çeşitli konularda haber ve köşe yazıları yazmakta.

Haftanın Öne Çıkanları

Beşiktaş’ın sezon genelindeki en temel sorunu oynadıkları oyunun tam bir kimliğinin olmaması. Bunun başlıca nedeni sakatlıklar, hastalıklar, cezalar gibi etkenlerden oluşuyor desek yanlış olmaz.

274328903 125950203295675 7534671122407662563 n - yazarlar - haberton
Oluşmamış oyun kimliği

Beşiktaş‘ın ideal 11’i şu oyunculardan oluşuyor demek çok zor. Her maça bu saydığımız etkenlerden ve yanlış kadro planlaması yüzünden farklı bir ilk 11 ile sahaya çıkmak zorunda kalıyor. Altay maçında da aynı durum yine oluştu. İdeal 11 sorunu dışında Beşiktaş’ın maçlarda 90 dakikanın tamamına yayarak istikrarlı ve disiplinli oyun ortaya koyamamasının ana nedeni aynı anda kadroda fizik kondisyon seviyesi %100 hazır olan oyuncuların yer almaması. Altay maçında da gördüğümüz gibi ilk yarıda beklenen düzeyde üretkenlik gösteremedi.

TEMKİNLİ OYUN

İkinci yarıda özellikle golü bulduktan sonra 80, dakikaya kadar pozisyon arayışı ve hücum zenginliğini sahaya yansıtmayı başardı. Maçın 80.dakikasına geldiğimiz zaman Beşiktaş rakip ceza alanı içerisinde tam 37 kez topla buluşmayı başarmıştı ama hiçbir pozisyonu golle sonuçlandıramadılar. Bunun nedenleri ise direkten dönen toplar, hatalı son vuruş tercihleri olmuştu. Beşiktaş tek golünü duran top sonucu stoperi Vida ile bularak maçta öne geçmeyi başarmıştı.

Hücum hattının yine en etkili ve yaratıcı oyuncusu Ghezzal ön plana çıkmayı başardı. Kenan iyi niyetli bir şekilde çok mücadele verdi ama yetenekleri Beşiktaş’ın hücum hattında oynaması için yeterli olmadığını bir kez daha göstermiş oldu. Güven aklındakini sahaya uygulamak için ayaklarını aracı kullanması gerektiğini tam olarak kavrayamamış bir şekilde sahadaydı yine. Bu yüzden maç içerisinde çok istikrarsız, dalgalı bir performans sergiledi. Beşiktaş her maçta yaptığı hatayı bu maçta yaptı. Son bölümde gereksiz geriye yaslanarak kendilerini sıkıntılı bir pozisyona soktular.

Beşiktaş'ın sezon genelindeki en temel sorunu oynadıkları oyunun tam bir kimliğinin olmaması. Bunun başlıca nedeni sakatlıklar, hastalıklar, cezalar gibi etkenlerden oluşuyor desek yanlış olmaz.
Beşiktaş’ın sezon genelindeki en temel sorunu oynadıkları oyunun tam bir kimliğinin olmaması. Bunun başlıca nedeni sakatlıklar, hastalıklar, cezalar gibi etkenlerden oluşuyor desek yanlış olmaz.

Önder hoca hamlelerinde geç kaldı ve takımı her maç, skor bulduktan sonra geriye yaslayarak baskı yemesine bir türlü çözüm üretememesi büyük takımda hocalık yapmak için yeterli düzeyde olmadığını göstermiş oluyor. Yine 3-4 gol atıp rahat bir galibiyet alınacak maçı neredeyse yine berabere bitiriyordu.

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler