19.4 C
Ankara
22 C
İstanbul
20.7 C
İzmir
Pazar, Mayıs 16, 2021
Diğer
  Ana SayfaHaberlerDış HaberlerOksijen maskesini çıkardıktan hemen sonra yaşamını yitirdi

  Oksijen maskesini çıkardıktan hemen sonra yaşamını yitirdi

  Avatar
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Son Dakika Haberleri

  İngiltere’de Kovid-19 nedeniyle ölmek üzere olan yaşlı kadın kızlarıyla konuşabilmek için oksijen maskesini çıkardıktan hemen sonra yaşamını yitirdiği bildirildi.

  Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs (Kovid-19) salgınında üst seviyeye çıkan İngiltere’de hastanede yaşanan dram ülkeye damga vurdu.Leicestershire bölgesinde yaşayan 3 çocuk annesi Anabel Sharma (49), koronavirüs nedeniyle aynı gün hastaneye yatırıldığı ve kovid-19 nedeniyle hayatını kaybeden 76 yaşındaki annesi Maria Rico ile yoğun bakım odasında el ele tutuştukları son anlarını paylaştı.

  SON SÖZÜ “YIKILMA, ÖLMEYE HAZIRIM”

  Anabel Sharma, “Annem konuşmaya çalışıyordu. Tek duyabildiğim ‘yakılma’ ve ‘ölmeye hazırım’ sözleriydi. Ben ağlıyordum, oysa annem o kadar cesurdu ki” diye konuştu. Yaşlı kadın ayrıca Anabel ve odaya koruyucu giysilerle girmesine izin verilen kız kardeşi Susana ile konuşabilmek için oksijen maskesini çıkardı.

  Rico, kısa süre sonra hayatını kaybetti. Annesini Kovid-19’a kurban veren Sharma, insanları, kurallara uymamaları dahilinde sevdikleri birini kaybedebilecekleri konusunda uyarıda bulundu. Kızı Sharma ve onun ailesiyle aynı evde yaşayan Rico’nun, torunlarından birinin koronavirüs kapmasıyla Covid-19’a yakalandığı belirtildi. Sharma ve annesi Rico’nun aynı gün kentteki hastaneye yatırıldığı belirtildi. 

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler