TRY - Türk Lirası
EUR
10,3120
USD
8,9299
GBP
12,1372
CNY
1,3848
RUB
0,1241
16 C
Ankara
18.4 C
İstanbul
20 C
İzmir
21 Ekim 2021, Perşembe
Diğer
  Ana SayfaYazarlarOğlum ve kızıma

  Oğlum ve kızıma

  Avatar of emine güler
  Emine Gülerhttps://haberton.com/
  Emine Güler, Halkla ilişkiler Muhasebe ve Finansman Lisans mezunu. Çocuk Gelişimi Lisans Evli ve iki çocuk annesi. Özel kurumsal bir şirkette Muhasebe ve Finansman, departmanı ve İnsan kaynakları uzmanı olarak çalıştı. Kariyer hayatına eğitmen olarak devam etti. Aile ve Çocuklar arası iletişim, İlişkiler üzerine bireysel, kişiye özel, çalışmalar yürütmekte. Hedefleri daima okumak ve yazılarını okuyucu ile buluşturmak.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Oğlum ve kızım… Okumalısın, oku oğlum, kızım. Yalnız okumak yetmez hayatı yaşayarak da tatmalısınız.

  ÇOCUKLAR CENNETİN RENGİ, DÜNYANIN EN GÜZEL MEYVESİDİR. SİZLERİNDE, BENİM GİBİ ALLAH’IN HEDİYESİ BİR EVLADI VARSA BU YAZI TÜM MASUM KANATSIZ MELEKLERİMİZ İÇİN OLSUN. OĞLUM VE KIZIM ALLAH’A EMANET.

  Güzel yerler gezin, çeşitli kültürlerin insanları ile tanışın, en az bir dil öğrenin mesela. Şiirler ezberleyip, şarkılarda doyasıya dans edin. Merak etmek yerine göre iyidir, merak edin bir konu araştırın. İyi insanlar ile tanışıp kıymetini bilin, karşınıza çıkan kötü insanlara yardım edemiyorsanız uzak durmanız gerektiğini bilin. Bir iyilik düşünün öyle karşılık beklemeden.

  Bir kişinin hayatına dokunmanın onun için ne kadar büyük önemi olduğunu fark ederek dokun.
  Yazılar yazın, bir çok insana cazip gelip sonra hevesinin söndüğünü umursamadan, hiç kimse okumasa da yazın. Hayaller kurun yapamazsın, edemezsin, çılgınsın, aptalsın diyenlere hiç kulak asmadan.

  Hayallerinizi, düşüncelerinizi kimse satın alamaz onlar sadece siz istediğiniz sürece zihninizdedir.
  Anlamlı, anlamsız çabalar sarf edin, hiç hareket etmektense var yoktan iyidir. Bir mum yakın aydınlanmak isteyen ışığı görür etrafınıza toplanır zaten. Başkalarının tecrübelerine, deneyimlerine kulak verin, aynı yolda aynı hatalar ile vakit kaybetmemek için. Karanlıkta kaldığınız günlerde korkmayın! ışığınız kendi içinizde saklı.

  Sevin yavrularım çok çok sevin. Sevginin üstesinden gelemeyeceği, iyileştiremeyeceği şey pek azdır. İnsan karşısındakinin sevgisini ancak hissedebilir tam anlamıyla bilemez. Siz kendi sevginizden emin olun yeter. Ne isteyip neyi istemediğinizi iyi bilin, kararlı olun.

  Kimseyi incitmeyin, kırıldıysanız da siz kırmayın. Size yapılan bir kötülüğü siz de bir başkasına yapmayın. kötülük, kin, nefret, intikam hep peşinde olumsuzlukları getirir.

  Hakkınızı yedirmeyin! iyi insan olmak ayrıdır, hakkını savunmak apayrıdır.

  Bazen haklı olmanın yetmediği zamanlar vardır, öyle zamanlarda gururunuzun, mutluluğunuzun önüne geçmesine izin vermeyin.

  Mutluluk mu önemlidir, haklılık mı her zaman terazinizde tartın.

  Tüm insanların sorguladığı mutluluğu bir nesnede, kişide, eşyada, koşula bağlayarak aramayın. Minicik yerlerde kocamandır o, taşın altına saklanmıştır bazen. Bazen bir küçük Uğur böceğinin kanadına.

  Dünya parayla dönmez, parasız da geçim zordur. Rızkınız helalinden olsun en önemlisi budur. Kimseye muhtaç olmadan çalışın, kazanın yavrum. Mesleğiniz altın bileziğinizdir, çoğaltın, kendinizi daima ömür boyu öğrenmeye adayın.

  Sevdikleriniz, aileniz, eşinizi, dostunuzu daima ön planda bulundurun. Bazı şeyler zor kazanılır, emek ister, paranın geçmediği yerde bir tek o, geçer. Yaşlılıkta, hastalıkta verilen emeğin kıymeti ortaya çıkar.

  Hak yolundan ayrılmayın.

  Ebeveyn olmakta her zaman tecrübesizim ve üstelik ne yaparsam yapayım, ne kadar okursam, araştırsam, danışsam da size karşı hep bir çaresizlik içindeyim.

  Sizler benim için çok özelsiniz ve size karşı olan tutumlarım, düşüncelerim, davranışlarım, konuşmalarım…..aklıma gelen gelmeyen, yaptığım yapmadığım her şey özel ve biricik olmalı.

  Bana kızdığınız zamanlarınız da olacak, sevdiğiniz, özlediğiniz zamanlarınız da ama şunu bilmenizi isterim: iyiliklerimle, kötülüklerimle, günahımla, sevabımla, hatalarımla, kusurlarımla sizler için hep elimden geldiğinin fazlasını zorladım. İyi olanı gerçekleştirmeye çabaladım.

  Sizin yolunuz, sizin seçimin, sizin hayatınızdır.

  Dilerim yolunuz hep açık, aydınlık olsun. Seçimleriniz; pişmanlık, keşkeler değil, iyi ki olsun.

  Hayatlarınız size şans, kolaylık, güzel ömür, mutluluk, sevgi, şükür tüm güzellikleri bahşetsin…

  Tunahan Eralp ve Eslem sizleri çok seviyorum.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler