TRY - Türk Lirası
EUR
10,3120
USD
8,9299
GBP
12,1372
CNY
1,3848
RUB
0,1241
16.5 C
Ankara
16.7 C
İstanbul
22 C
İzmir
19 Ekim 2021, Salı
Diğer
  Ana SayfaYazarlarMutluluğun 7 sırrı

  Mutluluğun 7 sırrı

  Avatar of soner tarcan
  Soner Tarcanhttps://www.sonertarcan.com.tr
  Soner Tarcan, 25 Mayıs 1982 Aydın Doğumlu Açık öğretim Lisesi işletme mezun olmuş daha sonra yeniden açık öğretimden psikoloji bölümü okuyarak psikoloji bölümünü tamamlamıştır. Şu anda Yaşam koçluğu, Psikolojik Danışmalık ve NLP Eğitimciliği yapmaktadır. Bunun yanı sıra yeni çıkaracağı Temmuz Hikayesi kitabı için hazırlanmakta olup yazmış olduğu şiirlerin seslendirmesini ve yayıncılığını yapmaktadır.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Mutluluğun 7 Sırrı! Eğer hayatınızda gerçekten mutlu olmak istiyorsanız bu yazımızı dikkatlice okumaya davet ediyorum sizleri.

  Genel olarak hayatınızda mutlu olmak istiyorsanız ve bir şeylerin düzelmesi uğraşıyor veya savaşıyorsanız ya yanlış açıdan bakıyorsunuz ya da yanlış noktadasınız.

  Öncelikle hayata bakış açınızda kendinize bir ilke edinmelisiniz buda şu olmalı.

  “Bir defa geldiniz bu dünyaya”  bunu asla unutmayın.!

  Mutluluğun 7 sırrı
  Mutluluğun 7 sırrı
  1. Amaçlarınızın peşinden gidin demiyorum koşun hiçbir şeyin engel olmasına izin vermeyin siz eğer başarılı olursanız güçlü olursunuz çevre ne düşünecek, ne diyecek, değil ben ne düşünüyorum hayata ne diyorum diyerek bakın olaylara.
  2. Hayatta yaptığınız her işe bir anlam kazandırın örnek “müzik” dinliyorsunuz dinlemiş olduğunuz müzik hangi tarz olursa olsun sizin için bir anlamı olsun bir başkası beğenir mi yada “bunu dinlediğimi gören ne der” diyerek dinlemeyin ben seviyorum ben beğeniyorum bu benim için anlamı büyük hiç kimseye kendinizi beğendirmeye, kanıtlamaya çalışmayın siz bu savaş içinde oldukça çevreniz sizden beklentisini daha yüksek tutacak ve insanlar yapamadıklarını sizden bekleyecektir. Sizler bunu başaramadığınızda “ben biliyordum” sözcüğü ile karşılaşacaksınız bu sefer de motivasyonunuz düşecek buna izin vermemek için yaptıklarınıza anlam kazandırın.
  3. Sevdiklerinizle zaman geçirin, geçen zaman geçip gidecek ve belki bir daha aynı anı yaşayamayacak veya tekrar edemeyeceksiniz her ihtimali düşünerek yaşadığınız anın değerini bilin iyi veya kötü yaşadığınız her anın değerini bilin ve her andan mutlu olmaya çalışın unutmayın en zor günde bile mutlu olmak için mutlak suretle bir sebep  vardır sadece bakış açınızı değiştirin ve sizden, sizin zamanınızdan değerli hiç bir şey yok.
  4. İlişkilerinizi uzun süreli tutmaya çalışın ve hayatınızdaki insanın eksiklerini değil her durumda artılarını görün eksikleri tamamlamaktır gerçekten sevip değer vermek bunu asla unutmayın. Hiç kimse kusursuz değildir ve her insanoğlunun mutlaka bir eksiği vardır önemli olan karşınızdaki kişinin eksiğini tamamlamaktır eğer hayatınızdaki kişinin esiklerini görüp tamamlarsanız emin olun ki mutluluğunuza herkes hayranlıkla bakacaktır. Hiç bir zaman hayatınızdaki insanı kimse ile kıyaslama yapmayın olduğu gibi kabul edip hayatınızdaki insana sahip çıkın.
  5. Gündelik hayatınızda taze yiyecekler tüketin mesela bir bardak (meyve suyu) veya bir dilim elma tüketin muhakkak gündelik hayatınızda taze yiyecekler tüketmeye özen gösterin. Taze yiyecekler tüketmeniz durumundan vücudunuz da kolajen seviyesi artacak ve hem kendinizi mutlu hissedeceksiniz hem de daha genç görüneceksiniz.
  6. Her sabah kendinize zaman ayırıp spor yapın yapmış olduğunuz spor hiç önemli değil sadece vücudunuzdaki negatif enerjiyi atmış ve kendinizi zinde hissetmiş olacaksınız ayrıca bu sayede kendinizi formda tutmuş olacaksınız hem metabolizma olarak hem bedenen daha mutlu hissedeceksiniz kendinizi.
  7. Deneyimler kazanın, hayatınızda farklı farklı deneyimler kazanın örnek bir hayvan besleyin yada bir balık onun nasıl büyüdüğünü ve size olan sevgisini gözlemleyin hayatınızda farklılık yaratmak için mutlaka farklı deneyimler kazanın sizin hayatınızda ne kadar çok farklı deneyim olursa o kadar çok farklı konular hakkında bilginiz olacaktır. Ve sizin olduğunuz ortamda zengin kelimelerle sohbetler olacak ve bu sizin hoşunuza daha çok gidecektir. Kendinize farklılık kazandırmak her zaman sizi güçlü kılar bunu unutmayın.

  Hayatta mutlu olmak aslında hiç de zor değil sadece bakış açınızı değiştirin.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler