TRY - Türk Lirası
EUR
17,4600
USD
16,3806
GBP
20,5435
CNY
2,4475
21.5 C
Ankara
23.5 C
İstanbul
29.7 C
İzmir
25 Mayıs 2022, Çarşamba
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYaşamNevşehir'de kuvvetli rüzgar; Seralar zarar gördü

  Nevşehir’de kuvvetli rüzgar; Seralar zarar gördü

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Nevşehir’de kuvvetli rüzgar nedeniyle cami minaresi yıkıldı, seralar zarar gördü.

  Nevşehir’de dün başlayan ve etkisini sürdüren kuvvetli rüzgar hayatı olumsuz etkiliyor. Rüzgar nedeniyle Acıgöl ilçesi Karapınar beldesinde Fatih Camisi’nin minaresi yıkıldı. Mahalle sakini Ahmet Yılmaz, “Gece yarısı caminin minaresi  uçtu. Oldukça yoğun bir fırtına yaşadık” dedi. Şaban Yıldırım ise, bu denli tuvvetli rüzgarı hayatında hiç yaşamadığını belirterek, “Caminin minaresi büyük bir gürültü ile yıkıldı. Herhangi bir can kaybı yaşanmadı ” diye konuştu.

  Nevşehir'de kuvvetli rüzgar; seralar zarar gördü
  Nevşehir’de kuvvetli rüzgar; Seralar zarar gördü

  Ürgüp ilçesinde ise, rüzgar nedeniyle 7 sera zarar gördü. Seraların naylon kaplamaları yırtıldı. Sera üreticisi Mehmet Kaya, “Rüzgardan dolayı seralarda ciddi zarar yaşandı. Domates, biber, patlıcan, salatalık, kavun ve karpuz gibi yiyecekleri yetiştirdiğimiz seralar zarar gördü” dedi. 

  Nevşehir'de kuvvetli rüzgar nedeniyle cami minaresi yıkıldı, seralar zarar gördü.
  Nevşehir’de kuvvetli rüzgar nedeniyle cami minaresi yıkıldı, seralar zarar gördü.

  Sera üreticisi Hüsamettin Kaya ise, şiddetli rüzgar nedeniyle sera alanlarında ciddi zarar oluştuğunu  kaydederek, “Aşırı rüzgarla sizin de gördüğünüz gibi sera alanları açıldı. Ürünlerin bir kısmı zarar gördü. Yardım bekliyoruz” diye çağrıda bulundu.  

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler