TRY - Türk Lirası
EUR
18,2191
USD
18,5617
GBP
20,7953
CNY
2,6084
17.9 C
Ankara
19.7 C
İstanbul
25 C
İzmir
3 Ekim 2022, Pazartesi
Ana SayfaHaberlerKültür ve SanatNeşet Ertaş'ın ölümünün 10. yıl dönümü

Neşet Ertaş’ın ölümünün 10. yıl dönümü

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Keçiören Belediyesi ve Kırşehir Dernekler Federasyonu iş birliğinde Usta Ozan Neşet Ertaş’ın ölümünün 10. yıl dönümü anısına ‘Neşet Ertaş Destanı’ adıyla anma etkinliği düzenlendi.

Türk Halk Müziği Sanatçısı Abdullah Uzun’un yönetiminde sahne alan saz ve söz sanatçıları Neşet Ertaş’ın birbirinden güzel ezgilerini seslendirdi. Keçiören Neşet Ertaş Sanat ve Gösteri Merkezi’nde düzenlenen anma programında türkülere vatandaşlar da eşlik ederek hem hüzünlü hem de eğlenceli anlar yaşadı.

Etkinlikte salondaki vatandaşlara hitaben konuşan Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok “Sesimiz, yüreğimiz, Anadolu’muz, kıymetli ozanımız Neşet Ertaş’ı anlamak, sesine ve diline kulak vermek, bu kıymetli şahsı ve gönül nağmelerini anlamak, unutmamak lazım. Yüzyılda değil, bin yılda ancak geliyor böyle kıymetli sanatçılar.

Neşet ertaş'ın ölümünün 10. Yıl dönümü
Neşet Ertaş’ın ölümünün 10. yıl dönümü

Cengiz Aytmatov ‘Bir insan için en zor şey, her gün insan kalabilmektir.’ diyor. Bozkırın Tezenesi, güzel insan Neşet Ertaş hayatı boyunca insan kalabilmiş, sazı ve sözüyle birlikte hayata bakışı, yardımseverliği ve karakteriyle de ülkemizin önemli bir şahsiyeti olmuştur. Ne mutlu bize ki bu topraklarda böyle güzel bir sanatçı yetişti, çaldı, söyledi ve bizler de bu eserleri, sözleri dinleyebildik. Bu güzel programdaki emeklerinden ötürü başta Kırşehirli Dernekler Federasyonu Başkanı Hilmi Gökçınar, hazırlayan ve sunan Abdullah Gündüz ve emeği geçen herkese teşekkür ediyor; ülkemize, milletimize kattığı değerler için usta sanatçı Neşet Ertaş’ı saygı, rahmet ve özlemle yâd ediyorum.” dedi.

Diğer protokol üyeleri de tek tek kürsüye gelerek Ertaş’ı rahmetle andılar.

Keçiören belediyesi ve kırşehir dernekler federasyonu iş birliğinde usta ozan neşet ertaş'ın ölümünün 10. Yıl dönümü anısına ‘neşet ertaş destanı’ adıyla anma etkinliği düzenlendi.
Keçiören Belediyesi ve Kırşehir Dernekler Federasyonu iş birliğinde Usta Ozan Neşet Ertaş’ın ölümünün 10. yıl dönümü anısına ‘Neşet Ertaş Destanı’ adıyla anma etkinliği düzenlendi.

Programa Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Nadir Alparslan, Kırşehir Valisi Hüdayar Mete Buhara,   AK Parti Ankara Milletvekilleri Hacı Turan ve Nevzat Ceylan, AK Parti Kırşehir Milletvekili Mustafa Kendirli, MHP Ankara Milletvekili Nevin Taşlıçay, Gazi Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ramazan Bayındır,  Anayasa Mahkemesi Üyesi Recai Akyel, Kamu Etik Kurulu Başkanı Zerrin Güngör, Merkez Eski Valisi Kadir Çakır, Kırşehir Eski Valisi Lütfullah Şahin, Ankara Vali Yardımcısı Sibel Köse, Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Hasan Hüseyin Atar, Kırşehirli Dernekler Federasyonu Başkanı Hilmi Gökçınar, birçok bürokrat ve siyasi parti temsilcisi katıldı.​

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler