TRY - Türk Lirası
EUR
17,5307
USD
16,8011
GBP
20,3555
CNY
2,5076
17.3 C
Ankara
21.7 C
İstanbul
25 C
İzmir
5 Temmuz 2022, Salı
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYaşamNeşet Ertaş'ın kardeşi: Film için rızamız yok

  Neşet Ertaş’ın kardeşi: Film için rızamız yok

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Kırşehir’de, ünlü halk ozanı merhum Neşet Ertaş’ın kardeşi Nadiye Ertuğrul, ağabeyinin hayatının film olarak çekilmesine tepki gösterdi. Ertuğrul, “Biz ablamla hastaneye gittiğimizde ağabeyim bize ‘Bacım benim filmim için sizin başınızı çok ağrıtırlar, sakın bunlara müsaade etmeyin’ dedi. Film için hiçbirimizin rızası yok” dedi.

  ‘Bozkırın Tezenesi’ olarak tanınan halk ozanı Neşet Ertaş’ın hayatının beyazperdeye aktarılacağının duyurulmasının ardından Neşet Ertaş’ın kız kardeşi Nadiye Ertuğrul, duruma tepki göstererek açıklamalarda bulundu. Çekilecek olan filme karşı olduklarını söyleyen Ertuğrul, “Ağabeyimden ne duyduysam onu konuşacağım. Ağabeyimin filmini çevirmek istediler, ağabeyim istemedi. Kendisi ‘Gerek yok, bütün her şeyimi İç Anadolu’ya, Türkiye’ye anlattım’ dedi.

  ‘Benim filmime gerek yok’ dedi ve istemedi ama Erol denilen bir insan ağabeyimin evine girip çıkan bir insandı. ‘Seninle beraber kitabını yazalım’ dedi. Ağabeyimde ‘zaten benim de merakım vardı, son sözlerimi kitabıma yazdım’ dedi. Birileri film yapılmasını istiyor fakat ağabeyim bunu zamanında kabul etmedi. Ağabeyimin kabul etmediği şeyi biz de kabul etmiyoruz” diye konuştu.

  Neset ertasin kardesi film icin rizamiz yok 1 - yaşam - haberton
  Neşet Ertaş’ın kardeşi: Film için rızamız yok

  ‘AĞABEYİM FİLME MÜSAADE ETMEDİ’

  Sözlerini sürdüren Ertuğrul, şöyle konuştu:

  “Kendisi ‘Son sözlerimi kitabıma yazıyorum’ diyerek kitap yazmaya başladı. Fakat 15 senedir bir kitap çıkmaz mı? Bu arkadaş kitabımı çıkartmadı. Benim hastalığım kanser. Kitabı çıkartmak için benim ölümümü bekliyor’ dedi. Bu kişi ağabeyim hastaneye yatmadan 5 gün önce noteri alıp ağabeyimin evine gidiyor. Ağabeyim de ‘kitap için imza veriyorum’ diyor. Fakat ağabeyimin kitap için verdiği imzayı filme çeviriyorlar ve ‘film için imza aldık’ diyorlar.

  Ağabeyim filme müsaade etmedi. Biz ablamla hastaneye gittiğimizde ağabeyim bize ‘Bacım benim filmim için sizin başınızı çok ağrıtırlar, sakın bunlara müsaade etmeyin’ dedi. O öyle dedikten sonra biz nasıl müsaade edelim. Film için hiçbirimizin rızası yok.”

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler