TRY - Türk Lirası
EUR
17,5319
USD
17,2312
GBP
20,5157
CNY
2,5688
27.5 C
Ankara
25.5 C
İstanbul
30 C
İzmir
6 Temmuz 2022, Çarşamba
Diğer
  Ana SayfaYazarlarNeler oluyor bize?

  Neler oluyor bize?

  Sevgi Himmetoğlu
  Sevgi Himmetoğluhttps://haberton.com/
  Sevgi Himmetoğlu, On dokuz Mayıs Üniversitesi İlahiyat Fakültesini 2013 yılında bitirdi. 2017 yılında On dokuz Mayıs Üniversitesi İlahiyat Fakültesinde Mezhepler Tarihi Anabilim Dalında Yüksek Lisansını tamamladı. Din Kültürü Öğretmeni olarak görev yapmaktadır. Okumaya aşık, yazmaya sevdalı, kaleme meftun..

  Haftanın Öne Çıkanları

  Gün geçmiyor ki sosyal medyada yeni bir rezillik görmeyelim. Gün geçmiyor ki daha ne olabilir ki dediğimizde daha beterleri ile karşılaşmayalım. Gün geçmiyor ki her şeyi normalmiş gibi göstermeye devam edenlerin utanmadan bu işe göğüs gere gere devam ettiklerini görmeyelim. Sahi neler oluyor bize?

  Ah yazık! Çok yazık! Hani her dönemin bozukluğu, çarpıklığı illa ki olur, olmuştur. Bizim çocukluk dönemimiz dediğimiz 90’lı yıllarda da ahlaksızlık olarak adlandırdığımız vakalar meydana illa ki gelmiştir. Ama bu kadar ayan beyan, bu kadar çirkince, bu kadar rezilce yapılmamıştır diye düşünüyorum.
  Eskiden anne babadan tutun mahalledeki sütçü amcaya kadar çekindiğimiz insanlar olurdu. Şimdilerde ise gençler şöyle diyorlar: “aman elaleme göre mi yaşayacağız bu bizim hayatımız ayol.

  Ben özgür biriyim ne istersem giyerim, mesela 12 yaşındayım ve okula gelirken pek ala crop giyerim buna babam da karışamaz annemde karışamaz öğretmenim zaten karışamaz, nasıl istersem konuşurum, nasıl istersem otururum” ve çoğaltabileceğim sayısız örnekler. Ah yazık çok yazık!

  Neler oluyor bize 1 - yazarlar - haberton
  Eskiden günahı saklamak şahit tutmamak için uğraşırken şimdi günahımızı ne kadar yayabiliriz, paylaşabiliriz derdine düştük.

  Eskiden günahı saklamak şahit tutmamak için uğraşırken şimdi günahımızı ne kadar yayabiliriz, paylaşabiliriz derdine düştük. Bu tarz şeyler tabi ki sistemleştiren, düşünülerek ve bilerek yapılan ve gençler arasında özgürlük adı altında yaygınlaştırılarak gençliği bozmaya çalışılan çalışmalar. Bunun çok farkındayız. Ama onlar emellerine ulaşıyorlar. Bir eylem anında bütün ülkeye yayılıyor.

  Hep söylüyoruz hep anlatıyoruz hep yazıyoruz sosyal medya bir zehir ve gençlerimizin kanına giriyor. Ama maalesef yine buradan ailelere seslenmek durumunda kalıyoruz. Burada işin çoğunluğu ebeveyne kalıyor. Lütfen çocuklarınızı bu çirkinliklerden korumaya çalışın. Lütfen beş dakika kahve keyfi yapayım diye eline telefonu vermeyin. Lütfen biraz nefes alayım diye telefonla baş başa bırakmayın. Çünkü anında saçma bir fotoğrafla mesela dün akşam benim gördüğüm fotoğrafla (doğum yapan bir erkek ) şoka girebilir. Böyle bir şeyin imkanı aklına düşüp farklı araştırmalar yaptığında ise geri dönüşü olmayan bilgilere daha doğrusu safsatalara ulaşabilir.

  Neler oluyor bize
  Neler oluyor bize

  Eskiden elalem ne der bir el freni idi hayatımızda her ne kadar eleştirilse de şimdi ise elalem daha çok konuşsun diye uğraşıyor ve garip gurup şeyler yapılıyor. Eskiden yaptığımız bir hatanın konuşulmasından rahatsız olmasından şimdilerde ne kadar konuşulursa o kadar iyi reklamın iyisi kötüsü olmaz düşüncesine geldik.

  Dinden, sünnetten uzaklaştıkça böyle olduğunun pek ala farkındayım bunun tedavisinin yine dine tutunmakta olduğunun bilincindeyim ama herkesin ipin ucunu kaçırmasından, bundan da bir şey olmaz gençler eğleniyor ne var deyip her şey için geç olmasından korkuyorum.
  Neler oluyor bize ve daha neler olacak. Rabbim beterinden korusun.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler