TRY - Türk Lirası
EUR
18,1408
USD
18,5020
GBP
20,6298
CNY
2,6000
21.3 C
Ankara
22.9 C
İstanbul
25 C
İzmir
1 Ekim 2022, Cumartesi
Ana SayfaHaberlerYerel HaberlerMunzur Vadisi'nde yangın söndürme çalışmaları sürüyor

Munzur Vadisi’nde yangın söndürme çalışmaları sürüyor

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Tunceli Munzur Vadisi’nde yangın kontrol altına alındıktan sonra yeniden alevlenirken müdahale sürüyor

Tunceli’de Munzur Vadisi Milli Parkı’nda önceki gün çıkan dün kontrol altına alındıktan sonra yeniden alevlenen yangına havadan ve karadan müdahale sürüyor. 

Türkiye’nin alan bakımından en büyük ikinci, fauna ve flora bakımından en zengin birinci milli parkı olan Munzur Vadisi‘nin 30’uncu kilometresindeki Fırtına Veli mevkisinde önceki akşam saatlerinde bilinmeyen nedenle yangın çıktı. Alevler, ekiplerin müdahalesiyle dün sabah kontrol altına alındı. Ancak yangın, şiddetli rüzgarın de etkisiyle yeniden alevlendi. Orman İşletme Müdürlüğü, AFAD, AFAD gönüllüleri, Munzur Arama Kurtarma, Tunceli ile Ovacık Belediyesi itfaiyesinin yanı sıra gönüllü vatandaşlarla birlikte toplam 100 kişilik ekibin karadan müdahale ettiği yangına, 2 söndürme helikopteriyle de havadan destek veriliyor. Arazinin sarp ve engebeli olması nedeniyle yer ekipleri, yangına müdahalede zorluk yaşıyor.

Munzur vadisinde yangin sondurme calismalari suruyor - yerel haberler - haberton
Munzur vadisi’nde yangın söndürme çalışmaları sürüyor

DAĞ KEÇİLERİ YANGINDAN KAÇIYOR

Bu arada, Dünya Doğa Koruma Birliği‘nin (IUCN) yayımladığı ‘Nesli Tükenme Tehlikesi Altında Olan Türlerin Kırmızı Listesi’ndeki dağ keçilerinin yangın nedeniyle bölgeden kaçtığı görüldü. Yangın söndürme gönüllüsü Ali İhsan Bayır, kaçan dağ keçisini cep telefonu kamerasıyla görüntüledi.

Munzur vadisinde yangin sondurme calismalari suruyor - yerel haberler - haberton
Munzur vadisi’nde yangın söndürme çalışmaları sürüyor

Ekiplerin yangını söndürme çalışmaları sürüyor.

MEHMETÇİK YANGINA MÜDAHALE EDİYOR

Tunceli’nin Munzur Vadisi’nde devam eden yangına müdahale için İl Jandarma Komutanlığı’ndan 80 personel de bölgeye gönderildi. Dağlık bölgeye ulaşan askerler, ekiplerle birlikte alevlere müdahale ediyor.

Munzur vadisinde yangin sondurme calismalari suruyor 1 - yerel haberler - haberton
Munzur vadisi’nde yangın söndürme çalışmaları sürüyor

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler