TRY - Türk Lirası
EUR
17,4600
USD
16,3806
GBP
20,5435
CNY
2,4475
21.5 C
Ankara
23.5 C
İstanbul
29.7 C
İzmir
25 Mayıs 2022, Çarşamba
Diğer
  Ana SayfaHaberlerDış HaberlerMuhalif gazete yöneticisine kırmızı boyalı saldırı

  Muhalif gazete yöneticisine kırmızı boyalı saldırı

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Rusya’da Nobel Barış Ödüllü muhalif gazete yöneticisine kırmızı boyalı saldırı yapıldı. Rus medyası, saldırganlardan bir şüphelinin gözaltına alındığını duyurdu. 

  Muhalif gazete yöneticisine kırmızı boyalı saldırı
  Muhalif gazete yöneticisine kırmızı boyalı saldırı

  Ukrayna Savaşı’ndan sonra Rusya’da basımı askıya alınan muhalif Novoya Gazeta adlı gazetenin Genel Yayın Yönetmeni ve Nobel Barış Ödülü sahibi Dmitry Muratov, trenle yolculuk ederken kırmızı boyayla saldırıya uğradı. Rus medyası, saldırganlardan bir şüphelinin gözaltına alındığını duyurdu. 

  Novoya Gazeta’nın resmi sosyal medya hesaplarından Muratov’un saldırı sonrası fotoğraflarını paylaşılarak erkek olduğu belirtilen saldırganın “Muratov, bu bizim oğullarımız için” diye bağırdığı ifade edildi. Muratov açıklamasında “Bölmeye asetonlu yağlı boya döktüler. Gözlerim çok fena yanıyor. Moskova’dan Samara’ya giden trende. Kompartımanın her yerinde yağ kokusu var” dedi.

  Rusya devleti adına iletişim, bilgi teknolojisi ve kitle medyasının denetlemesi gibi konuları yürüten Roskomnadzor, 28 Mart’ta Ukrayna Savaşı’yla ilgili yayınlardan dolayı gazeteyi uyarmış ve Novoya Gazeta ‘gazete basma’ faaliyetlerini askıya almıştı. Rus REN TV televizyon kanalının verdiği habere göre, Rusya İçişleri Bakanlığı Novaya Gazeta Genel Yayın Yönetmeni Dimitry Muratov’a saldıran kişilerden bir şüpheliyi göz altına aldı. 

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler