TRY - Türk Lirası
EUR
16,8485
USD
15,9350
GBP
19,9107
CNY
2,3808
13.5 C
Ankara
16.6 C
İstanbul
20.7 C
İzmir
23 Mayıs 2022, Pazartesi
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYerel HaberlerBilecik Belediyesi yeni başkan vekili belli oldu

  Bilecik Belediyesi yeni başkan vekili belli oldu

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Bilecik Belediye Başkanı Semih Şahin’in görevden uzaklaştırılmasının ardından, Yargıtay tarafından onanmasıyla yeniden yapılan seçimde CHP’li meclis üyesi Melek Mızrak Subaşı Bilecik Belediyesi yeni başkan vekili oldu.

  Bilecik Belediyesi iştiraklerinden Kayı A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Erdağı’nın, bina ruhsat bedeli ve iş takibi için başvuranlardan rüşvet istediğinin tespit edilmesiyle, 19 Ocak’ta Bilecik Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri operasyon düzenledi. Suçüstü yakalanan Erdağı, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

  Soruşturmaya dahil edilen Bilecik Belediye Başkanı Semih Şahin ise İçişleri Bakanlığı Mülkiye Teftiş Kurulu’nun talebiyle, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun onayıyla geçici olarak görevinden uzaklaştırıldı. Mart ayında Bilecik Belediye Meclis Salonu’nda yapılan seçimde CHP’li üye Muharrem Tüfekçioğlu başkan vekili olarak seçildi. Bilecik Valiliği de Bilecik Belediye Başkan Vekilliği’ne seçilen Muharrem Tüfekçioğlu hakkında 2016 yılındaki ‘orman alanlarının işgali, ormandan faydalanma ve orman içinde yerleşilmesi’ suçuna ilişkin 1 yıl 11 ay hapis cezasının Yargıtay’da onandığını açıkladı.

  Bilecik belediyesi yeni baskan vekili belli oldu 1 - yerel haberler - haberton
  Bilecik Belediyesi yeni başkan vekili belli oldu

  3’ÜNCÜ TURDA SEÇİLDİ

  Muharrem Tüfekçioğlu’nun göreve devam edememesi nedeniyle Meclis Toplantı Salonu’nda yeniden yapılan seçim yapıldı. Seçimde, CHP’li üye Melek Mızrak Subaşı ile AK Parti’li üye Çetin Kaya yarıştı. CHP’li 11, AK Parti’li 6, MHP’li 4, İYİ Parti’li 3 üyeden oluşan mecliste gizli oy açık sayım usulüne göre gerçekleştirilen oylamada Subaşı’na 14, Kaya’ya 10 oy çıktı. 3’te 2 çoğunluğa ulaşılamadığı için 2’nci tur oylama yapıldı ancak sonuç değişmedi. Salt çoğunluğun arandığı 3’üncü turda, Melek Mızrak Subaşı 14 oyla Bilecik Belediyesi yeni başkan vekili seçildi. Subaşı, tüm meclis üyelerine teşekkür ederek, birlik ve beraberlik içerisinde hizmet etmek için çalışacağını söyledi.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler