TRY - Türk Lirası
EUR
18,2290
USD
18,0630
GBP
21,5584
CNY
2,6618
23 C
Ankara
25.6 C
İstanbul
30 C
İzmir
19 Ağustos 2022, Cuma
Diğer
  Ana SayfaYazarlarBir başarı hikayesi: Mitat Enç

  Bir başarı hikayesi: Mitat Enç

  Ayşe Mengir
  Ayşe Mengirhttps://haberton.com/
  Ayşe Mengir, 1983 Rize doğumlu Evli 2 çocuk annesi.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Her insan kendi çapında bir başarı hikayesi sunabilir bizlere. Ancak Mitat Enç, kişisel çabası ve destansı hayat hikayesiyle örnek olan ender isimlerdendir.

  Bitmeyen gece, adlı kitabını okuduğunuzda, hayranlık duyacağınız bir roman okumuş gibi hissedeceksiniz ve bunun bir kitap değil de, kendi otobiyografisi olduğunu öğrendiğinizde, eğitime adanan ve nice zorluklara rağmen asla başarıdan vazgeçmeyen bu yazara hayran olacak ve eminim ki örnek alacaksınız.

  Bir basari hikayesi mitat enc 1 - yazarlar - haberton
  Mitat Enç, kişisel çabası ve destansı hayat hikayesiyle örnek olan ender isimlerdendir.

  Çok basit bir ihmalkarlıktan dolayı hukuk fakültesi 1.sınıfta görme yetisini kaybeden ve buna rağmen eğitimine ara vermeyen, kendi ayakları üzerinde nasıl duruşunun simgesi haline gelen hayatını, çocuklarımıza okutmanın nedenli verimli olacağını bir düşünün.

  Sonradan görme yetisini kaybedenlerin hayatları, doğuştan görme yetisi olmayanlara göre çok daha zordur. Nasıl bir irade bu? Hukuk fakültesinde gözlerini kaybedip pes etmeden eğitimine yurt dışında devam ediyor, yanında bakıcısı haricinde kimse yok ve tek başına okula gitme kararı alıyor. Defalarca okulu bulamadığı oluyor.

  Metroda düşe kalka gitmek gerektiğini farkında ve azimle, inatla okul yolunu öğreniyor. Görme engelliler için eğitim verdiği okulda bir çok başarıya imza atıyor. İşte bu hayran olunacak ve örnek alınacak adamın otobiyografisi olan “bitmeyen gece” okullarda okutulması zorunlu olan kitaplar arasında yer almalı. Bazı başarılar taktire şayan. Saygı ve Rahmetle anıyoruz seni, Mitat Enç.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler