TRY - Türk Lirası
EUR
20,239
USD
18,832
GBP
22,768
CNY
2,776
8 Şubat 2023, Çarşamba
Ana SayfaHaberlerPolitikaMilli Yol Partisi, Kuran'ın yakılmasını protesto etti

Milli Yol Partisi, Kuran’ın yakılmasını protesto etti

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Milli Yol Partisi Genel Başkan Yardımcısı Şeref Canlı ve beraberindeki partililer, İsveç’in Ankara Büyükelçiliği önünde İsveç’te Kuran’ın yakılmasını protesto etti.

Büyükelçiliğin önünde bir araya gelen partililer siyah çelenk ile İsveç’te Kur’an-ı Kerim’in yakılmasına tepki gösterdi. Milli Yol Partisi Genel Başkanı Yardımcısı Şeref Canlı burada yaptığı konuşmada, aşırı ırkçı bir vatandaşın Türkiye’nin Stockholm Büyükelçiliği önünde Kur’an-ı Kerim’i yakmasını şiddetle kınadıklarını söyledi.

‘İSVEÇ HÜKÜMETİNİ KINIYORUZ VE LANETLİYORUZ’

Milli yol partisi kuranin yakilmasini protesto - politika - haberton
Milli yol partisi, kuran’ın yakılmasını protesto etti

Yapılan bu hareketin alçakça işlenmiş, iğrenç bir nefret suçu olduğunu kaydeden Genel Başkan Yardımcısı Canlı, “Yapanlar, yaptıranlar, izin verenler, yol gösterenler işlenen suçun ortağıdır. Müslümanları hedef alan ve kutsal değerlerimize hakaret eden bu İslam düşmanı provokatif eylemini nefret suçu olarak görüyoruz, kınıyoruz. Bu nefret suçunun failleri hakkında gerekli işlemleri yapmaya Milli Yol Partisi olarak tüm ülkeleri, uluslararası kuruluşları İslam düşmanlarına karşı somut tepkiler vermeye çağırıyoruz. Kur’an-ı Kerim’e yapılan insanlık dışı davranış asla kabul edilemez.

Bir nefret suçunun zirvesi olan faşizmi lanetliyoruz. Kur’an-ı Kerim’in yakılmasına izin verilmesi tüm dinlere ve inanç hürriyetlerine karşı bir tehdittir. İslamiyet hoşgörü dinidir. Kur’an bizimdir. İncil, Tevrat, Zebur bizim kutsallarımızdandır. Milli Yol Partisi olarak Kur’an-ı Kerim’i yakarak Müslümanlığı hedef alan, Müslümanlığa hakaret eden bu faşizm eylemini ve İsveç hükümetini kınıyoruz ve lanetliyoruz” ifadelerini kullandı.

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler