TRY - Türk Lirası
EUR
17,4798
USD
16,7614
GBP
20,2897
CNY
2,5013
18 C
Ankara
24.7 C
İstanbul
27.4 C
İzmir
2 Temmuz 2022, Cumartesi
Diğer
  Ana SayfaHaberlerİş DünyasıMERYAD Mersin iş insanlarını bir araya getirdi

  MERYAD Mersin iş insanlarını bir araya getirdi

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Mersin Yatırımcı İş İnsanları Derneği (MERYAD) Coşkun Erdoğmuş başkanlığında Mersin Divan Otel’de düzenlenen Özel Balo Gecesi’nde Mersin protokolünü ve iş dünyasını bir araya getirdi.

  Yaptığı işlerle ve projelerle adından söz ettiren Coşkun Doğmuş başkanlığında düzenlenen geceye Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan, AK Parti Mersin Milletvekili Zeynep Gül Yılmaz, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, Akdeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Fuat Gedik, Mersin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Çamsarı, Mersin İl Emniyet Müdürü Mehmet Arslan, Mersin İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Necip Çarıkçıoğlu, AK Parti Mersin İl Başkanı Cesim Ercik, CHP Mersin İl Başkanı Adil Aktay, dernek başkanları ve Mersin iş dünyasının önemli isimleri katılım gösterdi.

  Gecenin açılış konuşmasını yapan MERYAD Yönetim Kurulu Başkanı Coşkun Doğmuş, desteklerini esirgemeyen herkese teşekkürlerini ileterek; “Öncelikle davetimize icabet ederek bizleri onurlandıran bütün misafirlerimize teşekkür ediyorum. Mersin sevgisi, bölgemiz ve Türkiye sevgisi ile yola çıkan bizler, bu akşam uzun bir pandemi sürecinden sonra sizlerle bir arada olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu süreç, tüm dünyayı hem bireysel hem de kurumsal olarak etkilediği gibi, biz MERYAD üyelerini de Ekonomik ve Sosyal Açıdan etkiledi. Yaşamış olduğumuz bu tecrübe ile bir arada olmanın birlikte olmanın ne kadar değerli olduğunu bir kez daha anladık. Dünya artık küresel bir köy oldu. Hızla değişen ve dönüşen dünyada geleceğimizi iyi okumak durumundayız.

  Meryad mersin is insanlarini bir araya getirdi 1 - i̇ş dünyası - haberton
  MERYAD Mersin iş insanlarını bir araya getirdi

  “BİZ PROJELERİ BİLİMİN SÜZGECİNDEN GEÇİRİYORUZ”

  Biz Yatırımcı iş insanları olarak, yaptığımız çalışmaları bilimin ışığında üretmek amacı ile; kendi alanlarında uzman ve başarılı işlere imza atmış hocalarımızdan bir bilim kurulu oluşturduk. Hocalarımız ve sektörünün başarılı temsilcileri olan üyelerimizle birlikte; bölgemiz, ülkemiz ve dünyadaki sosyal ve ekonomik gelişmeleri yakından takip ediyoruz. Kısa, orta ve uzun vadedeki projelerimizi bilimin süzgecinden geçirerek hazırlıyoruz ve projelerimizin hayata geçilmesi noktasında tüm üyelerimizle birlikte çaba sarf ediyoruz. Bütün projelerde bizlere destek veren hocalarımıza ayrı ayrı teşekkür ediyoruz.

  “SADECE MERSİN İÇİN DEĞİL TÜRKİYE İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

  Tarım turizm ve lojistiğin Doğu Akdeniz merkezi olan ilimizde, ekonomik ve sosyal hayatın gelişmesine katkı sağlayan faaliyetlerde bulunduk. Bugüne kadar MERYAD olarak, Mersin’in mevcut devam eden ve gelecekte hayata geçecek olan bütün projelerinin takipçisi olduk, olmaya da devam ediyoruz.

  Sadece Mersin’i değil tüm ülkemizi yakından ilgilendiren tarım ürünlerinin üretim ve ihracatında en büyük engel olan Akdeniz meyve sineği ile mücadelede uygulanan kısır böcek tekniği Projesinin uluslararası atom ajansı tarafından onaylanması ve Türkiye’de ilk olarak ilimizde hayata geçirilen tarım teknopark projesinin imzalanması sürecindeki girişimlerimiz ile 2 önemli projenin hayata geçmesi ve hızlandırılmasında katkıda bulunduk. Her iki projenin hayata geçirilmesi noktasında büyük destek veren bakanımız Sn. Lütfi Elvan ve Dışişleri Bakan Yardımcımız Sn. Faruk Kaymakçı’ ya teşekkür ederiz.

  Meryad mersin is insanlarini bir araya getirdi 2 - i̇ş dünyası - haberton
  Mersin Yatırımcı İş İnsanları Derneği (MERYAD) Coşkun Erdoğmuş başkanlığında Mersin Divan Otel’de düzenlenen Özel Balo Gecesi’nde Mersin protokolünü ve iş dünyasını bir araya getirdi.

  “TARIM İÇİN, ÜLKEMİZ İÇİN BİRÇOK YENİ PROJEMİZ VAR”

  İlimiz tarım, turizm, sanayi ve lojistik sektörleri başta olmak üzere birçok iş kolunda Doğu Akdeniz’de önemli bir merkez, bundan sonraki süreçte bu ana sektörler başta olmak üzere yapacağımız ekonomik, sosyal ve çevre odaklı çalışmalarımız ve projelerimiz ile ilgili bilgiler sizlere sunulacak.

  Tüm dünyada olduğu gibi; Türkiye’de de tarım sektörü stratejik sektör bizlerde, buradan hareketle ilimizde tarımsal ürün deseninin belirlenmesi, Tarım ve tarıma dayalı sanayinin gelişmesi, Paris iklim anlaşması, Yeşil mutabakat zaptı ve 11. kalkınma planında ortaya konulan biyolojik ve biyoteknik mücadelenin yaygınlaştırılması, zirai ilaç kullanımının azaltılması ve çevre odaklı üretim hedefleri doğrultusunda Mersin’de faaliyet gösteren tüm sivil toplum kuruluşları, üniversiteler, belediyeler ve diğer tüm paydaşlarımızla birlikte çalışmalarımıza ağırlık vereceğiz.

  Bu akşam Mersin’de yaşayan, ticaret yapan Mersin’in ekonomik ve sosyal hayatının daha ileri taşımak amacı ile bir araya gelen arkadaşlarımıza pandemi nedeniyle veremediğimiz üyelik plaketlerini sizlerin huzurunda takdim edeceğiz, bu gecede bizleri gecemize katılarak onurlandırdığınız için tekrar ayrı ayrı teşekkür eder saygılar sunarım”şeklinde konuştu.

  “MERSİN’E GÜZELLİK KATAN MERYAD’A TEŞEKKÜR EDİYORUM”

  Bir diğer konuşma da Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’den geldi. Seçer; “Mersin’in Mersin olma nedeni; Burada da MERYAD’ın isminin aldığı yatırım, yatırımcı durumudur. 3 Yıllık belediye başkanlığım süresinde beni derinden etkileyen tek bir konu var; Mersin’in tanınmıyor olmasıdır. Oysa Mersin’de muazzam fırsatlar var. Burası fırsatlar kentidir. Kent için burada bulunan tüm iş insanlarımız yeni yatırımlar yapıyor, kentimize ekstra istihdam alanları oluşturuyor.

  Bu bir ülkenin geleceği açısından en kutsal görevlerden biridir. Fakat, kentimizin tanınması ve bilinirliğini artırmaya yönelik çalışmalar da yapmamız gerekiyor. Ben Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı sıfatımla, Mersin’in ortak paydasında buluşmaya hazırım. Her zaman böyle oldu, bundan sonra da böyle olacak. Bu nedenle kentimize yapılacak yatırımların her zaman destekçisi olacağımdan hiç şüpheniz olmasın. Bu noktada MERYAD üyelerini tebrik ediyor, iş hayatlarında başarılar diliyorum” dedi.

  Meryad mersin is insanlarini bir araya getirdi 3 - i̇ş dünyası - haberton
  Bugüne kadar MERYAD olarak, Mersin’in mevcut devam eden ve gelecekte hayata geçecek olan bütün projelerinin takipçisi olduk, olmaya da devam ediyoruz.

  “MERSİN İÇİN ELİNDEN GELEN DESTEĞİ SÜRDÜRECEĞİNİ BELİRTEN VALİ PEHLİVAN’

  Mersin’in çok özel potansiyellere sahip olduğunu dile getiren Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan ise; “Mersin’in çok güzel bir enerjisi ve özel potansiyellere sahip olduğunu gördüm ve tabi ki tanıma tanışma sürecimiz yeni başladı. Yoğun bir şekilde bu süreci yaşıyoruz. İlimiz gerçekten Akdeniz’in incisi olarak tanınıyor. Mersin sadece Akdeniz’in değil, ülkemizin de inci ve öncüsü olarak görünüyor. Gelişim sürecini yakalamış olan Mersinimiz, elbette tarihten bugüne medeniyetlere ev sahipliği yapmış, ekonomik sahada tarımından sanayisine birçok alanda gelişme kat etmiş bir ilimizdir.

  Mersin’e yapılan yatırımları ve devam etmekte olan projelerin yapım projelerini incelediğimde bir kez daha devletimle gurur duydum. Bazı yatırımlar zaman alabiliyor fakat bu yatırımlar küçük yatırımlar değil. Her projenin hayata geçmek bir olgunlaşma evresi vardır. Mersin’e çok önemli yatırımlar yapılıyor. Bunlardan birisi de şuanda yüzde 70’i tamamlanan Çukurova Bölgesel Havalimanı projesi. Yıl sonunda Mersin’de Sn. Cumhurbaşkanımızın teşrifleri ile açılacak olan havalimanımız Mersin’e önemli ölçüde değer katacaktır. Havaalanımız tüm sektörlerimize bir bütünlük içerisinde yansımaları olacaktır.

  Genel olarak söyleyecek olursak; Mersin’de yüzümüzü güldürecek, hayata pozitif bakmamızı gerektirecek o kadar çok şey var ki; bu şehirde asla umutsuzluğa yer olmadığını gösteriyor. Geleceğe hep birlikte umutla bakıyoruz. Bu kadar bolluğun ve bereketin olduğu bir ile de bu yakışır. Önce Mersin paydasında gönül birliği içerisinde olacağız, beraberinde işbirliği içerisinde olacağız. Bu geceyi tertip ettikleri için MERYAD ailesine teşekkür ediyor, tüm iş insanlarına ayrı ayrı çalışmalarında başarılar diliyorum.”ifadeleri kullandı.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler