TRY - Türk Lirası
EUR
17,4963
USD
16,7854
GBP
20,3260
CNY
2,5052
25.6 C
Ankara
23.6 C
İstanbul
32 C
İzmir
4 Temmuz 2022, Pazartesi
Diğer
  Ana SayfaHaberlerKültür ve SanatMersin Uluslararası Müzik Festivali başladı

  Mersin Uluslararası Müzik Festivali başladı

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Mersin’de bu yıl ‘Müzik Birleştirir’ temasıyla düzenlenen Mersin Uluslararası Müzik Festivali (Merfest), gala konseriyle başladı.

  Mersin Kültür Merkezi’nde bu yıl ‘Müzik Birleştirir’ temasıyla düzenlenen festivalin gala konseri ilgi gördü. Çok sayıda davetlinin katıldığı açılış konseri öncesi Sanat Ödülü, Kent Ödülü ve Nevit Kodallı Genç Yetenek Ödülü olmak üzere 3 farklı dalda ödül, sahiplerine dağıtıldı.

  Mersin uluslararası müzik festivali başladı
  Mersin Uluslararası Müzik Festivali başladı

  Ödül töreninin ardından besteci ve şef Murat Cem Orhan yönetiminde Mersin Devlet Opera ve Balesi Orkestrası konser için sahne aldı. Mezzosoprano Asude Karayavuz, Soprano Hale Soner Kekeç, Tenor Erdem Erdoğan, Bariton Caner Akgün’ün solist olarak yer aldığı konserde, Şef Murat Cem Orhan yönetiminde eserler seslendirildi.

  11 Haziran’a kadar devam edecek festivalde 3’ü ücretsiz 12 konser verilecek. 

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler