TRY - Türk Lirası
EUR
19,285
USD
18,635
GBP
22,300
CNY
2,608
30 Kasım 2022, Çarşamba
Ana SayfaDış HaberlerABD HaberleriMeksika'da 7.6 büyüklüğünde deprem

Meksika’da 7.6 büyüklüğünde deprem

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

ABD Jeolojik Araştırmalar Kurumu’ndan (USGS) yapılan açıklamaya göre, Meksika’da 7.6 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Meksika’nın Michoacan eyaletinin Büyük Okyanus kıyısında 7.6 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

ABD Jeolojik Araştırmalar Kurumu’ndan (USGS) yapılan açıklamaya göre, Meksika’da 7.6 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Yerel basın, depremin merkez üssü olan Michoacán eyaletinin Büyük Okyanus kıyısında tsunami riski olduğunu ve sarsıntının başkent Mexico City’den de hissedildiğini belirtti.

Meksika'da 7.6 büyüklüğünde deprem
Meksika’da 7.6 büyüklüğünde deprem

Meksika Ulusal Muhafızları tarafından yapılan açıklamada “Merkez üssü Michoacán’da kaydedilen depremin ardından Ulusal Muhafızlar, çeşitli eyaletlerden Sivil Koruma yetkilileriyle koordineli olarak Acil Durum Planını devreye aldı, bazı binaların tahliyesi nedeniyle güvenlik turlarına başladık” denildi.

Meksika Cumhurbaşkanı Andres Manuel Lopez Obrador, sosyal medyadan açıklama yaparak depremden etkilenen komşu eyalet Colima’nın valisiyle görüştüğünü ve bazı kentlerle iletişimin kesildiğini ancak başkentte hasar olmadığını belirtti.  

Fikrinizi Belirtin

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler