TRY - Türk Lirası
EUR
17,8441
USD
18,4157
GBP
19,9967
CNY
2,5834
21.1 C
Ankara
22 C
İstanbul
26 C
İzmir
25 Eylül 2022, Pazar
Ana SayfaHaberlerDış HaberlerPapua Yeni Gine'deki depremde can kaybı 7'ye yükseldi

Papua Yeni Gine’deki depremde can kaybı 7’ye yükseldi

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Papua Yeni Gine polis teşkilatı tarafından dün yapılan açıklamada, Papua Yeni Gine’deki depremde can kaybının 7’ye yükseldiği ifade edildi. Açıklamada, depremin yer seviyesinden 90 kilometre derinlikte olduğu ve bu sebeple hasarın nispeten az olduğu vurgulandı.

Papua Yeni Gine’de 11 Eylül Pazar günü yerel saatle 09.46’da meydana gelen 7.6 büyüklüğündeki depremin daha çok Morobe, Eastern Highlands ve Madang eyaletlerinde önemli hasar yarattığını ifade ederek depremin yer seviyesinden 90 kilometre derinlikte olması sebebiyle hasarın nispeten az olduğu ifade edildi. Polis teşkilatı dün yaptığı açıklamada, ölü sayısının şimdilik 7 olduğu ve depremin bu bölgelerdeki binalara ve yollara zarar verdiğini belirtti.

Ölümlerin depremle tetiklenen toprak kayması sırasında meydana geldiğini vurgulayan polis, Ramu hidroelektrik santrali altyapısının depremden zarar gördüğünü ve bu sebeple bahsi geçen bölgelerde elektrik kesintisi yaşandığını ifade etti.

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler