TRY - Türk Lirası
EUR
17,8441
USD
18,4157
GBP
19,9967
CNY
2,5834
9.3 C
Ankara
16.3 C
İstanbul
11 C
İzmir
25 Eylül 2022, Pazar
Ana SayfaHaberlerİş DünyasıMEDAŞ 2.1 milyar TL yatırım yapacak

MEDAŞ 2.1 milyar TL yatırım yapacak

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Konya, Aksaray, Niğde, Kırşehir, Nevşehir, Karaman illerinde, artan enerji talebini karşılamak ve  kesintisiz ve kaliteli enerji sağlamak amacıyla MEDAŞ 2.1 milyar TL’lik yatırım yapacağını açıkladı.

2021 yılında 1,17 milyar TL tutarında yatırımı tamamlandığı belirten MEDAŞ Genel Müdürü Erol Uçmazbaş, 2022 yılında bu rakamı arttırarak 2,1 milyar TL yatırım tutarını tamamlamayı hedeflediklerini  kaydetti.  

SON 3 YILDA ARIZA SAYISI YÜZDE 35 DÜŞTÜ

Uçmazbaş açıklamasında, “Bu yatırımların kapsamı, genellikle ekonomik ömrünü doldurmuş tesislerin yenilenmesi, alternatif yeni hatların yapılması, yeni yerleşim yerlerinin enerjilendirilmesi, havai şebekelerin yer altına alınması ve cadde-sokak aydınlatmalarından oluşmaktadır. Yapılan bu yatırımlarla  son 3 yılda arıza sayısı yüzde  35 oranında düşüş gösterirken, abone başına düşen kesinti sayısı yüzde  21, kesinti süresinin ise yüzde 41 düşüş gözlemlendi. ‘’dedi.

Medaş 2. 1 milyar tl yatırım yapacak
MEDAŞ 2.1 milyar TL yatırım yapacak

Ar-Ge ve teknoloji yatırımlarına da önemli bütçeler ayırdıklarını belirten Uçmazbaş, tedarik sürekliliği ve teknik kalitenin artırılması, kullanılan malzemelerin yerli ve milli imkanlarla üretilmesi amacıyla 15,6 milyon liralık 21 Ar-Ge projesi yürütüldüğü  söyledi. 

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler