TRY - Türk Lirası
EUR
17,8441
USD
18,4157
GBP
19,9967
CNY
2,5834
7 C
Ankara
14.3 C
İstanbul
10 C
İzmir
25 Eylül 2022, Pazar
Ana SayfaHaberlerSpor HaberleriHamdi Türkmen'e veda

Hamdi Türkmen’e veda

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Bir süredir tedavi gördüğü akciğer kanseri nedeniyle 70 yaşında hayatını kaybeden İzmir basının tanınan ismi, Göztepe’nin eski başkanlarından Hamdi Türkmen, son yolculuğuna uğurlandı.

Türkmen için ilk tören Tarihi Havagazı Fabrikası’ndaki İzmir Gazeteciler Cemiyeti’nde düzenlendi. Uluslararası Basın Merkezi önündeki törende konuşan İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Dilek Gappi, önemli bir ismi kaybettiklerini belirterek, “Ne desek, ne söylesek kifayetsiz kalacak. Birbirimize, biz gazetecilere Hamdi Türkmen’i anlatmak da tuhaf geliyor. Basın mesleğinde uzun yılları olan herkes onu tanır, bilir. Yolu kesişen, denk gelenlerin sayısı hayli fazladır. İyi ki bizim de yollarımız kesişmiş ve iyi bir gazeteciyi, çok iyi bir yazı işleri müdürünü tanımışım” dedi. Türkmen’in cenazesi, törenin ardından 2000-2002 yılları arasında başkanlık görevi yaptığı Göztepe’nin kulüp binasına getirildi.

Hamdi turkmene veda 1 - spor haberleri - haberton
Hamdi türkmen’e veda

Türkmen’in tabutuna Göztepe bayrağı ve adının yazılı olduğu forma koyuldu. Kulüp binasında Hamdi Türkmen için mevlit okutuldu. Kulüpteki törende Göztepe’nin eski başkanlarından Levent Ürkmez ve eski başkanvekili, Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Talat Papatya kısa bir konuşma gerçekleştirdi. Çok değerli bir ismi kaybettiklerini anlatan Ürkmez, “Hamdi Türkmen benim çocukluk ve gençlik arkadaşımdı. Aynı zamanda kulüp arkadaşımdı. Onun yokluğunu hissedeceğim” diye konuştu. Talat Papatya ise Hamdi Türkmen’in basın ve futbol camiasına çok önemli hizmetlerde bulunduğunu söyledi. Türkmen’in iyi bir Göztepeli olduğunu ifade eden Talat Papatya, “Tarifi zor bir üzüntü içindeyim. Kendisinin kulübümüze çok emekleri olmuştur. İyi bir ağabeyi kaybettik. Onu unutmayacağız” dedi. 

Hamdi turkmene veda 2 - spor haberleri - haberton
Bir süredir tedavi gördüğü akciğer kanseri nedeniyle 70 yaşında hayatını kaybeden i̇zmir basının tanınan ismi, göztepe’nin eski başkanlarından hamdi türkmen, son yolculuğuna uğurlandı.

DUALARLA UĞURLANDI

Hamdi Türkmen’in cenazesi Göztepe’deki törenden sonra Hamidiye Camisi’ne getirildi. Öğle namazı sonrası kılınan cenaze namazının ardından Türkmen, dualarla Karabağlar Paşaköprü Mezarlığı’na defnedildi. Cenazeye İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Özuslu, Ak Parti Milletvekili Mahmut Atilla Kaya, Ak Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli, İyi Parti Milletvekili Musavat Dervişoğlu, İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmet Özgener, Narlıdere Belediye Başkanı Abdul Batur, Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay, İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Zekeriya Mutlu ve gazeteci arkadaşları da katıldı. Türkmen, evli ve 3 çocuk babasıydı.

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler