TRY - Türk Lirası
EUR
15,3401
USD
13,4502
GBP
18,3536
CNY
2,1187
-2.7 C
Ankara
8.5 C
İstanbul
8.5 C
İzmir
18 Ocak 2022, Salı
Diğer
  Ana SayfaYazarlarMatrix Resurrections'a hazır mıyız?

  Matrix Resurrections’a hazır mıyız?

  Avatar of yağız yılmaz
  Yağız Yılmazhttps://haberton.com/
  Yağız Yılmaz, Samsun On dokuz Mayıs Üniversitesi Kimya Bölümünde okuyor, 2018 yılından bu yana pek çok mecrada yazılar yazıyor, yazmaya da devam ediyor. Kablosuz Beyin Topluluğu içerisinde araştırma ekibi yönetti/yönetiyor.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Spiderman: No Way Home sonrası Matrix’i yazmazsam içimde kalırdı, bu yazıda detaylıca bahsetmek istiyorum. Matrix Resurrections’a hazır mıyız? Hadi geçelim!

  Sadece rüya olmayan rüyalar görüyorum.

  SE-LAM-LAR!

  İlk fragman yayımlanalı yaklaşık olarak 3 ay civarı bir süre geçti, filmin çıkacağı haberinden sonra büyük bir merakla takip etsem de ne yazık ki ne burada ne de diğer bloglarımda yazma fırsatı bulamadım.

  Matrix resurrections'a hazır mıyız?
  Matrix Resurrections’a hazır mıyız?

  Matrix serisinin yeri bende çok farklı, ben doğmadan önce başlamış bir seriden bahsediyoruz. Seriyi ilk bitirdiğimde 16 yaşlarımın sonlarına yakındım, fakat etkisi bende bir hayli fazlaydı. Birçok kişinin aksine Matrix’te farklı fikirlerin barındığına inanıyorum. Sadece vurdu-kırdı sahnelerinden ziyade fikir veya felsefedeki ”idea” dediğimiz kavramın bu film serisinde bolca olduğu kanaatindeyim. Matrix senaryosu başlıca harika iken film çekimleri ve bilgisayar teknolojisi de bir hayli fazla. Yapanların ellerine sağlık, zor iş gerçekten.

  Gelelim Matrix’e. Neo karakterini ve özellikle Morpheus’u ilk izlediğimde çok sevmiştim. Fakat Laurence Fishburne role veda etti, bu benim adıma çok üzücü bir durum. Role etkinliği ve baskısı o kadar oturmuştu ki ben Resurrections filminde bu eksikliği ziyadesiyle göreceğimizi düşünüyorum. Neo karakterini ise ilk fragmandan gördüğümüz kadarıyla John Wick temalı göreceğiz. En azından filmin bir kısmında.

  Ayrıca ilk fragmandaki ikonikleşmiş White Rabbit parçasının olması da ayrı bir güzellikti, fragmanı 2,3 kat daha etkili gösterdiğini söyleyebilirim. Çok beğendim.

  Dinlemek isteyenlere linki bırakayım, biraz keyfiniz yerine gelsin kaçıksa.

  İkinci fragmanda film hakkında daha fazla bilgi almış olduk, 9-10 gün önce yayımlandı. Bilmiyorum bizi mi yanıltmak istediler, yoksa gerçekten filmin son kısımlarını mı gördük fakat Trinity’nin başının açık ara belada olduğunu söyleyebilirim. Görülen o ki, Neo bazı durumları kafasında bulanıklaştırmış durumda. Yenilenen Morpheus’umuz Neo’ya karşı rehber mi olacak, yoksa kendi safına çekmeye çalışan birisi mi olacak göreceğiz.

  Matrix dünyasını sıklıkla göreceğiz anladığım kadarıyla, fakat olay örgüsünü fragmanlardan anlamak o kadar kolay değil benim adıma.

  Filmde görüşmek üzere arkadaşlar, kendinize çok ama çok iyi bakın! Dikkat edin.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler