TRY - Türk Lirası
EUR
15,2572
USD
13,4487
GBP
18,2297
CNY
2,1216
-0.3 C
Ankara
1.6 C
İstanbul
4 C
İzmir
22 Ocak 2022, Cumartesi
Diğer
  Ana SayfaHaberlerKültür ve Sanatİstanbul'da Özbekistan Kültür Günleri

  İstanbul’da Özbekistan Kültür Günleri

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  İstanbul’da, Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Özbekistan Kültür Bakanlığı iş birliğiyle, Özbekistan Kültür Günleri kapsamında etkinlik düzenlendi

  Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Özbekistan Kültür Bakanlığı iş birliğiyle, Özbekistan Kültür Günleri kapsamında etkinlik düzenledi. İstanbul Devlet Tiyatrosu Mecidiyeköy Büyük Sahne’de dün 20.00’da başlayan etkinliğe, Özbekistan Kültür Bakan Yardımcısı Olim Mirzayev, İstanbul Vali Yardımcısı Özlem Bozkurt Gevrek, Özbekistan Büyükelçisi Alisher Agzamhodjaev, Özbekistan İstanbul Başkonsolosu Amirsaid Agzamhodcaev, Belarus Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Aleksei Shved’in de aralarında bulunduğu çok sayıda davetli katıldı.

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın videolu mesajıyla başlayan etkinlik kapsamında Özbekistanlı sanatçıların sahne aldığı konser gerçekleştirildi. Özbek ve Türk Halk Müziğinden eserlerin yer aldığı konserde  Navbahor Dans Topluluğu ise Özbekistan Halk Oyunlarından örnekler sundu. Etkinlikte ayrıca, Özbekistan’ın tarihi eserleri ve sosyal hayattan karelerin yer aldığı fotoğraf sergisi yapıldı. 

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler