14.8 C
Ankara
21.4 C
İstanbul
22 C
İzmir
Çarşamba, Haziran 23, 2021
Diğer
  Ana SayfaHaberlerSpor Haberleri - Son DakikaManisa'dan Samsun'a bin kilometre pedal çevirecek

  Manisa’dan Samsun’a bin kilometre pedal çevirecek

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Son Dakika Haberleri

  Manisa’da bisiklet grubu üyesi 10 bisikletçi, Manisa’dan Samsun’a bin kilometre pedal çevirecek.

  19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı coşkusuna coşku katmak ve gençlere bisiklet sporunu sevdirmek amacıyla Samsun’a yola çıktı. Bisikletçiler, Manisa Garnizon Şehitliği’nden aldıkları toprağı ve yanlarında taşıdıkları Türk bayrağını bin kilometrelik etabın ardından Samsun’a ulaştıracak.

  Manisa Gökdoğanlar Bisiklet Grubu üyeleri, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı coşkusuna coşku katmak ve gençlere bisiklet sporunu sevdirmek amacıyla etkinlik düzenledi. Grup üyesi 10 bisiklet sporcusu Manisa Valiliği önünden yola çıkarak, bin kilometre pedal çevirdikten sonra Samsun’a ulaşacak.

  Manisa'dan samsun'a bin kilometre pedal çevirecek
  Manisa’dan Samsun’a bin kilometre pedal çevirecek

  Manisa Garnizon Şehitliği’nden götürdükleri toprağı Samsun Garnizon Şehitliği’ne teslim etmeyi planlayan grup üyeleri, yanlarında götürdükleri Türk bayrağını ise Atakum Belediye Başkanına teslim edecek.

  Bisiklet grubu sözcüsü Barış Kılavuz, yola çıkmadan önce şiir okudu. Tura uzun süredir hazırlandıklarını kaydeden Kılavuz, “Gökdoğanlar Bisiklet Grubu olarak Mustafa Kemal Atatürk’ün azmini ve Mustafa Kemal Atatürk’ün kararlığını örnek alarak Manisa’dan Samsun’a bin kilometre pedal çevireceğiz. Amacımız Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutlamak, gençlere sporu ve bisikleti sevdirmektir” diye konuştu. Konuşmanın ardından grup üyeleri Samsun’a varmak üzere pedal çevirdi. 

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler