TRY - Türk Lirası
EUR
19,260
USD
18,637
GBP
22,281
CNY
2,603
29 Kasım 2022, Salı
Ana SayfaHaberlerKültür ve SanatMacar grup 'Band Of Streets' İstanbul'da

Macar grup ‘Band Of Streets’ İstanbul’da

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Macaristan sokak bando grubu ‘Band Of Streets’ Liszt Enstitüsü Macar Kültür Merkezi’nin davetiyle İstanbul Kent Sanat’ın ev sahipliğinde üniversitenin Taksim yerleşkesinde ve Şişhane Meydanı’nda konser verdi.

Geçmişten günümüze birçok eseri seslendiren ‘Band Of Streets’ müzik topluluğu, İstanbul ayağındaki konserini İstanbul Kent Sanat’ın ev sahipliğinde İstanbul Kent Üniversitesi’nin Taksim yerleşkesinde gerçekleştirdi. Liszt Enstitüsü Macar Kültür Merkezi’nin davetiyle gelen grup üniversitenin bahçesinde kısa bir konser verdi. Sonrasında Şişhane Meydanı’nda konserine devam eden grup, vatandaşlar tarafından büyük ilgi gördü. İlk konserini Kocaeli’de veren grup İstanbul’dan sonra Bursa ve Ankara’ya gidip konser verecek.

“İSTANBUL KENT SANAT TÜRKİYE VE İSTANBUL’UN KÜLTÜR HAYATINA HAYIRLI OLSUN”

İstanbul Kent Sanat’ın Kurucu Direktörü Doçent Dr. Ahmet İlkay Ceyhan, “Bugün Liszt Enstitüsü Macar Kültür Merkeziyle ortaklaşa düzenlediğimiz konser ile Engelsiz Eğitim Vakfı (ENEV) ve İstanbul Kent Üniversitesi iştiraki olan İstanbul Kent Sanat’ın ilk etkinliğini gerçekleştiriyoruz. Band Of Streets grubu, Liszt Enstitüsü Macar Kültür Merkezi’nin daveti ile burada. Bizim, kültürler arası iletişimi sağlamak, kültürel gelişmelerin içerisinde yer alabilmek gibi bir misyonumuz var. Ona istinaden uluslararası bir grupla keyifli bir zaman geçirmek amacıyla böyle bir organizasyon düzenledik. Keyifli bir başlangıç yapalım istedik. İstanbul Kent Sanat Türkiye ve İstanbul’un kültür hayatına hayırlı olsun” dedi.

Macar grup ‘Band Of Streets’ İstanbul’da

“MACARİSTAN’DA EN İYİ SOKAK BANDOSU OLARAK TANINIYOR”

Macar Kültür Merkezi Müdürü Dr. Gabor Fodor, Band Of Streets Macar ekibinin 3. kez Türkiye’ye geldiğini belirterek, “Grup, 3. Kez Türkiye’ye Macar neşesini getiriyor. Bu sefer Kocaeli, İstanbul, Bursa ve Ankara’da konser verecekler. Macaristan’da en iyi sokak bandosu olarak tanınıyor. Macar Milli Futbol takımı maçları öncesinde de taraftarları coşkulandırmak için sokaklarda müzik çalıyorlar. İstanbul’da Kent Üniversitesi’nden sonra Şişhane meydanında İstanbullularla buluşacaklar” diye konuştu.

“TÜRKİYE’DE KENDİMİZİ ÇOK İYİ HİSSEDİYORUZ”

Band Of Streets grubundan Mate Füzy, 3. Kez Türkiye’de olmaktan çok mutlu olduklarını ifade ederek, “Türkiye’de kendimizi çok iyi hissediyoruz. Grubumuz artık 10. Yaşını doldurdu. Macaristan’da bu tür sokak bandosu tarzında bando müziği çalmak aslında bizim patentimiz ve bundan da çok büyük bir gurur duyuyoruz. Türkiye’nin yanı sıra İspanya ve İtalya’da da sokaklarda konser verdik. İtalya’da dünya fuarında konser verme şansımız oldu. Dün Kocaeli’deydik. Bugün İstanbul’dayız. Yarın ise Bursa’ya akabinde de Ankara’ya gideceğiz. Sayın Macaristan Ankara Büyükelçisi’nin daveti üzerine geldik. Bu vesileyle kendisine çok teşekkür ederiz” ifadelerini kullandı.

Fikrinizi Belirtin

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler