TRY - Türk Lirası
EUR
15,5025
USD
13,7027
GBP
18,1321
CNY
2,1490
7.3 C
Ankara
12.5 C
İstanbul
14.7 C
İzmir
5 Aralık 2021, Pazar
Diğer
  Ana SayfaYazarlarLGBT'nin arkasındaki gerçek nedir?

  LGBT’nin arkasındaki gerçek nedir?

  Avatar of i̇lknur polat
  İlknur Polathttps://haberton.com/
  İlknur Polat, 23.09.1977 Sakarya doğumlu, İşletme ön lisans sonra Anadolu Ünv. işletme fakültesini bitirdi. Özel şirketlerde muhasebe sorumlusu olarak çalıştı şu an 2. üniversite olarak adalet okuyor 2.sınısfta yazmayı ve okumayı çok seviyor. Hukuk okumak gibi bir hayali var.

  Haftanın Öne Çıkanları

  LGBT’nin aynaya yansıyan arkasındaki gerçek nedir? Ben ülkemde savunamadığım cümlelerle ifade edemediğim bir cinsel düzeni kabul edemiyorum.

  Biz kültürüne bağlı belli geleneklere bağlı olarak yetiştirilmiş bir toplumuz. Toplum olmanın gereği belli kültüre belli geçmişe ahlaki değerlere sahip olmak ile gerçekleşir. Son dönemlerde belli fikirler düşünceler ve cinsel tercihler çok kolay ve rahat doğruymuş gibi empoze edilip bunun yasalarla korunmasını isteyen düşünceler bunu destekleyen insan grupları karşımıza çıkıyor. Bu boyut o kadar normalleşti ki geçti ki üniversite öğrencilerinin yürüyüşlerinde desteklenen fikirler arasına katıldı.

  Akıllı olmak bazen çok önemlidir. Düzeni bozmak isteyen iç karışıklık oluşturmak için bazı sebepler ortaya koyulur bunu savunanların arkasındaki gerçek güçler planlarını işler bu bazen sudan bir sebep bazen hepimizin desteklediği bir görüş ve fikir olabilir. Biz akıllı olmaz isek başkalarının aklının kullanıcıları oluruz. Sonra adını siz koyun durum ve sonuç.

  Bunun özgürlük olduğunu kimsenin özeline karışmaması düşüncesi ve destekçileri gündemde tutmaya çalışıyor. Cinsel tercihler tartılacak bir konu ama bunun normalleşmesini savunmak kanunlar ile desteklemek ayrı bir konu.

  Bazı ülkelerde bunun yasallaşması evlilik izinleri gibi başlıkları hepimiz okuyoruz. Her toplumun bir yapısı vardır. Bunu kaldırabilecek bir yapı vardır ya da yoktur. Çoğunluğunun Müslüman olduğu bir ülkede çarpık ilişkilerle oluşmuş bir düzen içinde yaşamak gelecek nesillere nasıl bir gelecek sunacak hiç düşünüyor musunuz? Kimse bana bunun çok normal olduğunu savunmasın.

  Kişilerin yürüyüş yapması fikirlerini savunması demokratik bir ülkenin gerçeğidir. Ülkemiz birçok ağır dönemlerden ve kayıplardan geçmiştir. Birçok masum insan çatışmalarda hayatını kaybetmiş bir zamanların Türkiye’sinde siyasi düşünce gerginliğinden ülkemizin üniversite gençliği hedef alınmıştı. Okullar bilgi yuvasıdır. Okursunuz ideallerinize sahip çıkarsınız tepkinizi gösterirsiniz. Ama bu yakarak ve yıkarak olmaz.  LGBT başlığı altında savunulan bu düşünce sistemi üniversitelerle özdeşleştirilemez.

  Lgbt'nin arkasındaki gerçek nedir?
  LGBT’nin arkasındaki gerçek nedir?

  Ben ülkemde savunamadığım cümlelerle ifade edemediğim bir cinsel düzeni kabul edemiyorum. İstediğiniz gerçek toplum gerçeğine uyuyor mu? Ahlaki değerler, son dönemde şiddet kadın cinayetleri ve cinsel istismarlar çocuk tecavüzleri su üstünde yüzen bir konu iken böyle bir durumun kabul edilip çok normalmiş gibi konuşulması akıl gerçeğine aykırıdır.

  Bir toplumu çökertmek istiyorsanız kültürüne saldırmak yapısını bozmak genç nesil üzerinde oynanan bu oyunlara bir dur demek gerekir. Ülkemizde işinin ehli sosyolog psikolog birçok bilim adamımız var.  Kanunlar toplumların kültürüyle örtüşmelidir. Sonucunu kestiremediğiniz bir düzen demokrasi değil bir toplumun geleceğini baltalamaktır.

  Ülkemi seviyorum sapkınlık bir ülke için terör kadar tehlikeli bir oyundur. Sizce normal sayılan toplumun çoğu için ters kabul edilebilir bir durum değildir. Öyleyse gerçekçi olun fason konularla milleti yıpratarak gündem oluşturmayın çözülebilmesi gereken daha önemli konularımız mevcut. Bence onlara yoğunlaşması gerekmektedir.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler