TRY - Türk Lirası
EUR
19,654
USD
18,645
GBP
22,920
CNY
2,655
3 Aralık 2022, Cumartesi
Ana SayfaHaberlerİş DünyasıKuşaklar değiştikçe şirket yönetim stratejileri etkileniyor

Kuşaklar değiştikçe şirket yönetim stratejileri etkileniyor

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

NBO Holding Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Nazım Burak Olcay, “Kuşaklar değiştikçe, bu değişimden iş yapma biçimleri, şirket kurma amaçları ve şirket yönetim stratejileri etkileniyor” dedi.

NBO Holding Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Nazım Burak Olcay, “Bugün küresel araştırmalar, genç girişimcilerin sosyal etki oluşturmayı kârlılıktan daha öncelikli gördüğüne işaret ediyor. NBO Holding olarak biz de girişimciliğin dünyayı dönüştürmek için güçlü bir araç olduğuna yönelik inancımızla 2018’den bu yana ABD’de konumlanan merkezimizi geçtiğimiz aylarda Türkiye’ye taşıdık. Genç ve dinamik ekibimizle bilişimden finansa, tekstilden otomotive, sanayiden turizme pek çok sektörde faaliyet gösteriyoruz” dedi.

Youth Business International (YBI) tarafından yürütülen bir araştırmada gençlerin girişimciliği dünyayı değiştirmenin bir yolu olarak gördüğü tespit edilirken, çevresel ve sosyal sorunların çözümüne odaklanan genç girişimcilerin sayısının, 35 yaş üstündeki girişimcilerden 2 kat daha fazla olduğu kaydediliyor.

35 yaşında altındaki girişimcilerin yüzde 39’u işletmelerinin öncelikli amacının sosyal ve çevresel sorunlara çözüm bulmak olduğunu söylerken, bu yaklaşımı destekleyen 35 yaş üzerindeki girişimcilerin oranı yüzde 18’de kalıyor.

Geçtiğimiz aylarda Hollanda ve Amerika Birleşik Devletleri’ndeki merkezlerini Türkiye’ye taşıyan ve genç girişimciler tarafından kurulan NBO Holding Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Nazım Burak Olcay,  gençlerin sosyal ve mesleki anlamda gelişmesini önceliklendirdiklerini söyleyerek konuya ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

“5 GENÇ GİRİŞİMCİDEN İKİSİ SOSYAL İYİLİĞİ VE ÇEŞİTLİLİĞİ KÂRLILIĞIN ÖNÜNE KOYUYOR”

YBI tarafından yürütülen araştırmada kârlılıkta düşüşe mal olsa bile genç girişimcilerin yüzde 41’inin çeşitliliği ve sosyal iyiliği teşvik etmeye odaklandığını gösteren veri öne çıkıyor. Bu oran yaşça büyük şirket sahiplerinde yüzde 25’e kadar gerilerken, 2 genç girişimciden biri doğru, etik, toplum için iyi tedarikçileri seçmek gibi amaca hitap eden stratejiler izliyor. Yönetim stratejilerinin kuşakların önceliklerine göre değiştiğinin altını çizen Olcay, konuyla ilgili şöyle konuştu:

Kuşaklar değiştikçe şirket yönetim stratejileri etkileniyor
Kuşaklar değiştikçe şirket yönetim stratejileri etkileniyor

“Yetenekli Z kuşağını çalışan olarak şirketlere katabilmenin yolu, sosyal ve çevresel zorlukları aşmaya yönelik bir amaç belirlemekten geçiyor. Şirketlerin çalışanlarına ve genel anlamda topluma umut vermesi gerekiyor.

Yola barındırma (hosting) ve mobil oyun geliştirme hizmetleriyle çıkan ve kısa sürede blokzinciri, finans, otomotiv gibi sektörlerde de faaliyet göstermeye başlayan NBO Holding olarak eğitim hayatları boyunca bir gün rahat edecekleri umuduyla çalışan gençlerle beraber, geleceği bugünün gözleriyle inşa ediyoruz.

Beraber yola çıktığımız insanlarla devam etmeye, aidiyet duygusuna da çok önem veriyoruz. Önümüzdeki dönemde Türkiye’de bir akademi kurmayı hedefliyoruz. Bu akademiyle gençlerin akademik hayatlarına devam ederken iş dünyasını da deneyimlemelerini, Türkiye’deki fırsatları keşfetmelerini sağlamayı amaçlıyoruz.”

40 MİLYON DOLAR YATIRIM HEDEFLİYOR

Holding çatısı altında faaliyet gösteren ve Web 3.0 teknolojilerine odaklanan Dapprex’in CEO’su ve NBO Holding’in CFO’su Utku Alpağut ise “Hollanda’daki merkezini Türkiye’ye taşıyan Dapprex, Web 3.0 teknolojileri konusunda farklı kripto para ve blokzinciri projeleri için altyapı ve danışmanlık hizmetleri sunuyor.

Petaverse, Fatoshi, Buffdoge, Shih Tzu gibi projelerimizin yanı sıra kripto ekosisteminde ödeme teknolojilerine odaklanan Pappay ve müziğin demokratikleştirilmesi için Mind Music gibi pek çok projeye destek veriyoruz.

Geleceği kripto ve blokzinciri perspektifinde tasarlamaya kendimizi adadık. Bu kapsamda önümüzdeki 2 yıl içinde ülkemize Web 3.0 alanında 40 milyon dolarlık yatırım yapmayı hedefliyoruz. NBO Holding’in gençleri zorlukları aşmayı ve fırsatları keşfetmeyi teşvik eden yaklaşımından da vazgeçmeden, projelerimiz için yazılım alanında istekli gençleri şirket bünyemize katmak için çalışıyoruz” diye konuştu.

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler