TRY - Türk Lirası
EUR
10,3120
USD
8,9299
GBP
12,1372
CNY
1,3848
RUB
0,1241
16 C
Ankara
18.4 C
İstanbul
20 C
İzmir
21 Ekim 2021, Perşembe
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYaşamKuş gözlemciler Çamlıca Tepesi'nde

  Kuş gözlemciler Çamlıca Tepesi’nde

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  İstanbul’da kuşların göç zamanı olan sonbaharda bir grup kuş gözlemcisi Çamlıca Tepesi’nde düzenlenen etkinlikte bir araya geldi.

  İBB tarafından düzenlenen etkinlikte dürbünlerini ve fotoğraf makinelerini alan profesyonel ve amatör gözlemeciler Boğaz’dan geçen kuşları gözlemledi. Dünya’da göçmen kuşların önemli göç noktalarından bir de İstanbul. Sonbaharda süzülerek uçan kuşların göç anlarının  gözlenebildiği yerlerden biri ise Çamlıca Tepesi. Özellikle küçük orman kartalı, atmaca, doğan, kızıl akbaba gibi yırtıcı kuşların göçlerinin gözlemlendiği Çamlıca Tepesi’nde kuş gözlemciler bir araya geldi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi  Park ve Bahçeler Müdürlüğü Yeşil İstanbul ve Kentsel Ekolojik Sistemler Müdürlüğü’nce düzenlenen etkinlikte dürbün ve fotoğraf makineleriyle tepeye gelen profesyonel ve amatör kuş gözlemecileri göçmen kuşları gözlemledi. 

  Kus gozlemcileri camlica tepesinde bir araya geldi 0002 - yaşam - haberton
  İstanbul’da kuşların göç zamanı olan sonbaharda bir grup kuş gözlemcisi Çamlıca Tepesi’nde düzenlenen etkinlikte bir araya geldi.

  Amaç farkındalığı artırmak

  Etkinlikle ilgili bilgi veren Kentsel Ekolojik Sistemler Müdürü İbrahim Dedeoğlu göçmen kuşların önemine dikkat çekerek, “Kent ekosisteminin bir parçası olan yaban hayatı ve bu yaban hayatının İstanbul’daki en önemli ayağı da göçmen kuşlar. İlkbahar ve sonbaharda bizler farkında olmadan İstanbul’un üzerinden Afrika’ya ve Avrupa’ya sürekli göç halindeler. Biz bunun farkındalığını arttırmak ve kuş gözlemciliği ile ilgili eğitimler vermek istiyoruz. Doğayı ve yaban hayatını korumaya yönelik bir adım atmış oluyoruz” dedi. 

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler