TRY - Türk Lirası
EUR
10,3120
USD
8,9299
GBP
12,1372
CNY
1,3848
RUB
0,1241
8.9 C
Ankara
10.8 C
İstanbul
15 C
İzmir
20 Ekim 2021, Çarşamba
Diğer
  Ana SayfaHaberlerSpor HaberleriFatma Maraşlı'nın hedefi Avrupa Şampiyonası

  Fatma Maraşlı’nın hedefi Avrupa Şampiyonası

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Romanya’da 2-7 Ağustos tarihleri arasında düzenlenen Avrupa Kupası’nda şampiyon olan milli takımın kadrosunda yer alan Fatma Maraşlı (17), yeni hedefinin Avrupa Şampiyonası’na katılmak olduğunu söyledi.

  Okçuluk kariyerinde daha önce 2 Avrupa Kupası ve 1 Dünya Şampiyonası‘na katılan Fatma Maraşlı, pandemi döneminde babasının yaptığı hedef tahtasıyla oturduğu binanın toplantı salonunda çalışarak milli takım kadrosunda yer aldı. Maraşlı’nın da yer aldığı Milliler, Romanya’da düzenlenen Avrupa Kupası’nda şampiyon olma başarısı gösterdi.

  Sıradaki hedefinin Avrupa Şampiyonası olduğunu ifade eden Fatma Maraşlı, “Kayserispor Okçuluk Kulübü sporcusuyum. Milli sporcuyum. Bu sene çok güzel bir sezon geçirdik. Önümüzdeki sezon için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Önümüzdeki sezon Avrupa Şampiyonası’nı hedefliyorum. Avrupa Şampiyonası’na katılarak ülkemi en güzel şekilde temsil etmek istiyorum. Burada çok güzel imkana sahibiz. Antrenörümüzün desteği ile başarılı olacağımıza inanıyorum. Ailemin desteği ile birçok spor branşını deneyimliyordum. En son okçuluk ile tanıştım. Okçuluk sporunun bana farklı duygular hissettirdiğini fark ettim. İlk ok atarken ki heyecanım hala devam ediyor” diye konuştu.

  Pandemi dönemindeki çalışma şartlarına değinen Maraşlı, “Pandemi nedeniyle tesisler kapanmıştı. Evde kuvvet antrenmanları yapmaya başladık. Antrenörümüzün fikriyle herkes kendi imkanlarıyla hedef tahtası yaptı. Antrenörümüz de malzemelerimizi bize teslim etti. Evde çalışmalarımızı sürdürdük. Çalışma yapıp antrenörümüze video gönderiyorduk, o gerekli analizleri yapıyordu. Pandemiye rağmen antrenman yapabilmek bana çok şey kattı. Rakiplerime karşı üstünlük sağladım. Pandemi döneminde çalışmalarımızı oturduğumuz binanın toplantı salonunda yaptım. Babamın benim için tatami minderlerinden yaptığı bir hedef tahtası vardı. Orada kısa mesafeden antrenman yapıyordum. Normalde uzun mesafeden çalışıyoruz ama kısa mesafe çalışmaları da etkili oldu” ifadelerini kullandı.

  Fatma maraslinin hedefi avrupa sampiyonasi 0002 - spor haberleri - haberton
  Romanya’da 2-7 Ağustos tarihleri arasında düzenlenen Avrupa Kupası’nda şampiyon olan milli takımın kadrosunda yer alan Fatma Maraşlı (17), yeni hedefinin Avrupa Şampiyonası’na katılmak olduğunu söyledi.

   

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler